VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proseč chce stavět novou halu

Proseč – Město Proseč chce do dvou let postavit vlastní sportovní halu. Budova vyroste na místě víc jak půl století staré tělocvičny u základní školy, která již nevyhovuje současným potřebám žáků ani sportovců místních klubů.

12.8.2016
SDÍLEJ:

Prosečská radniceFoto: archiv Deníku

Nová sportovní hala nejen že vyhoví současným technickým standardům, ale bude i větší. Využívána má být hlavně širokou veřejností, avšak dál bude samozřejmě k dispozici i žákům místní základní školy.

Stávající tělocvična s dosluhujícím zázemím, vybaveným například více než padesátiletými sprchami, teď sportovce odjinud moc neláká. Když se k tomu přidá i zmínka o plísni nebo o narušené statice tělocvičny, skoro nikdo se do letité budovy nehrne. „Velmi špatné je navíc i vytápění tělocvičny nebo její osvětlení," doplňuje ještě starosta města Jan Macháček.

Nové sportoviště by potěšilo třeba prosečské fotbalisty, stejně jako florbalisty ze sportovní organizace Orel Proseč nebo místní sokoly. „Například náš nohejbalový oddíl by získal možnost hrát své zápasy na novém hřišti o předepsaných rozměrech a totéž by se týkalo i volejbalistů," uvedla jednatelka Sokola Proseč Šárka Zahradníková.

Prosečští disponují architektonickou studií a halu by chtěli postavit do roku 2018. Odhadují, že její zbudování vyjde na 10 až 12 milionů korun. „Takovou částku by město mohlo splatit ve střednědobém horizontu, a to i bez dotace," dodal starosta Jan Macháček.

Autor: Marek Nečina

12.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení