VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průtah silnice je dokončen, další úsek přidělává problémy

Hlinsko – „Rekonstrukce v Chlumu nám komplikuje plány,“ říká místostarosta Hlinska Pavel Šotola

12.7.2011
SDÍLEJ:

Právě dokončená rekonstrukce státní silnice I/34 v Hlinsku dělá radost všem řidičům projíždějících městem od křižovatky na Holetín až po světelnou křižovatku.Foto: Radek Latislav

Právě dokončená rekonstrukce státní silnice I/34 v Hlinsku dělá radost všem řidičům projíždějících městem od křižovatky na Holetín až po světelnou křižovatku. Vrásky však dělá radním další připravovaná etapa rekonstrukce.

„Podle informací Ředitelství silnic a dálnic má být v červenci zahájena rekonstrukce I/34 v místní části Chlum až na hranici kraje. To nám trochu komplikuje plány,“ soudí místostarosta Hlinska Pavel Šotola.

Hlinečtí měli od roku 2002 připravenou projektovou dokumentaci na stavbu autobusové zastávky v místní části Chlum. Podle současných norem však musí dojít k úpravám a nové projektové dokumentaci.

„Informaci o novém povrchu v Chlumu jsem se dozvěděl před několika dny a nejsme schopni během několika týdnů vykoupit všechny pozemky a najít investiční prostředky na tuto akci. Navíc dnes není možné realizovat přechod pro chodce bez vyústění na chodník. Navíc tak musíme zpracovat novou projektovou dokumentaci,“ tvrdí Pavel Šotola.

Neočekávané rozhodnutí ŘSD by prostranství v Chlumu s autobusovou zastávkou nakonec nemělo ohrozit. „Stejně jako v Hlinsku má dojít k rekonstrukci dvou jízdních pruhů, okolní plochy, kde má být zastávka, nemají být dotčeny,“ dodává na závěr místostarosta.

O zbývajícím nerekonstruovaném úseku přes Tylovo náměstí má být rozhodnuto v závislosti na dostupných finančních prostředcích.

Radek Latislav

12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení