VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psalo se v chrudimském tisku před dvaceti lety

Budovatel, 29. listopadu – V pravé poledne se v pondělí 27. listopadu zaplnilo chrudimské náměstí 9. května několika tisíci studentů, žáků středních škol a učilišť, pracujícími některých podniků a závodů i občanů na generální stávku, která se uskutečnila na podporu splnění požadavků pražských vysokoškoláků. Dvouhodinovou stávku organizovalo Občanské fórum v Chrudimi.

20.11.2009
SDÍLEJ:

Listopadové dění roku 1989 v Chrudimi.Foto: Rudolf Vařejka st.

Mezi účastníky se nad hlavami kromě československých vlajek objevila i hesla, jako svobodné volby, podporujeme Občanské fórum, s nimiž se občané hlásili k událostem těchto dnů v naší socialistické republice, ale i taková, která podporovala nové složení předsednictva ústředního výboru KSČ, v jehož čele je soudruh Karel Urbánek.

Na improvizované tribuně se vystřídala řada řečníků, kteří zastupovali studenty, žáky středních škol a učilišť, divadelní oblast a ostatní politické strany. K účastníkům promluvil i vedoucí tajemník OV KSČ soudruh Stanislav Kvasnička. …

Místopředseda okresního výboru Národní fronty soudruh Bedřich Šlechta kromě jiného zdůraznil potřebu zachování míru a socialismu, potřebu odpovědné a poctivé práce.

20.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies