VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řada úspěchů pro školáky ze ZŠ Proseč

Proseč – Jarní měsíce jsou každoročně ve školním životě spjaty s nejrůznějšími vědomostními soutěžemi a olympiádami, jichž se účastní žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Také žáci ze ZŠ Proseč se do mnohých těchto soutěží zapojují, aby změřili své vědomosti a dovednosti se svými vrstevníky.

20.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv školy

I v letošním roce se jim zatím vede velice dobře. Zde jsou dosavadní nejvýraznější úspěchy:

V okresním kole zeměpisné olympiády obsadila 2. místo (lepší byl pouze student gymnázia) Martina Drahošová ze 6. A a postoupila do krajského kola. I zde si vedla výborně, obsadila 7. místo a před ní se umístili opět pouze studenti gymnázií.

Žáci 2. stupně se zúčastnili soutěže „Zelené podnikání“. Cílem této soutěže bylo seznámit žáky s finanční, ekonomickou a ekologickou problematikou v souvislosti s podnikáním a udržitelným rozvojem společnosti. Pět týmů z prosečské školy postoupilo do krajského kola. Tým ve složení Míša Ondráčková z 9.A, Patrik Janeček z 8.B, David Odvárka ze 7.třídy a Šimon Vopařil ze 6.B se umístil v krajském kole na 2. místě, těsně před branami celostátního kola.

Ve dnech 17. a 18. března se v pardubickém IDEONu konalo krajské kolo IV. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Celkem se zde se 75 projekty utkali žáci základních škol a víceletých gymnázií, kteří postoupili z kol okresních. Oproti loňskému ročníku se velice zvedla úroveň prezentovaných projektů, ale i náročnost hodnotitelů. Z okresu Chrudim byly zastoupeny pouze tři základní školy a mezi nimi byla i prosečská. V této prestižní soutěži nás reprezentovalo celkem osm žáků se čtyřmi projekty (viz. snímek), které postoupily z okresního kola, což samo osobě je již velký úspěch. Nejlákavější cenou pro všechny účastníky byla rozhodně plánovaná týdenní stáž s pobytem ve Francii. Tu však z výše uvedeného počtu mohou získat jen ti opravdu nejlepší. Po loňském úspěchu se i letos podařilo našim dětem si tento zájezd vybojovat. Tentokrát to jsou Dagmar Brunclíková a Veronika Hlaváčová z 9.B, které takto výrazně uspěly s projektem Záporný vliv drogové závislosti na ekonomiku ČR. Do Francie se podívají poslední týden v květnu spolu s vedoucí projektu, paní učitelkou Jarmilou Michálkovou.

Dne 24.3.2011 ZŠ Proseč nás reprezentovali čtyři žáci na okresním kole Pythagoriády v Chrudimi. Byli vybráni na základě nejlepších výsledků školního kola v rámci 6., 7., a 8. ročníku. Soutěž určená žákům talentovaným na matematiku přinesla další úspěch v podobě pěkného čtvrtého místa pro Františka Zacha ze 7.třídy. David Odvárka a Josef Čermák se stali úspěšnými řešiteli. Velice výrazného úspěchu dosáhla žákyně 9.B Barbora Makešová. Reprezentovala školu v krajském kole matematické olympiády kategorie Z9. Mezi 18 soutěžícími především z gymnázií si vedla znamenitě, získala 18 bodů z 24 možných a obsadila krásné 3.místo.

Naši žáci se také připravovali na biologickou olympiádu, školu reprezentovalo v okresním kole 6 žáků. Z nich si nejlépe vedl David Odvárka, umístil se na 3.místě a postoupil do krajského kola.

Samozřejmě tento výčet není úplný, jsou to jen úspěchy zaznamenané v březnu a dubnu. Některé soutěže již proběhly v průběhu 1.pololetí. I v nich děti z naší školy získaly řadu úspěchů.

V současné době některé soutěže stále probíhají, a tak věříme, že nějaký ten úspěch ještě přibude.

Mgr. Zdeněk Pecina, ZŠ Proseč

20.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení