VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řádky důvěry: Rád bych prožil pestré prázdniny

Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.

5.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Eva Kořínková

Domácí pecivál určitě nejsem

Je to několik let, co jsem přestal s pokusy o seznámení prostřednictvím inzerátu.

Těch pokusů bylo více, ale výsledek jen ten, že jsem sám.

Totiž velká většina byla ,,ženy fantasmagoristky“ nebo ženy, které si inzeráty vylepšovaly svoji finanční situaci. Po několika třebas hezkých, ale marných pokusech jsem vše vzdal.

Důvodem většiny ,,padáků“ byla skutečnost, že jsem byl na předčasném důchodě a sponzoring z mé strany nebyl možný. Mnou navrhované 50 na 50 také neuspělo.

Fenomén této věkové kategorie-turistika také selhala, i když naplňuji rady lékařů, že na téměř všechny nemoci je pohyb nejlepším lékem.
Tedy nikoliv autoturistika, ale pěší výlety v Čechách a na Moravě. Jsem aktivní, zdravý a zajímá mne vše, co dělá člověka kulturním.

Nepiji, nekouřím a domácí pecivál určitě také nejsem.

Mám své zázemí a k životu potřebuji ženu, které by nevadilo, že žiji ve skromnějších poměrech a že si chci nadále s životem hrát, i když ho musím vážně brát.

Jsem delší dobou rozvedený, spoluvychoval jsem dva syny vysokoškoláky a oba ženaté.

Jsem 162/67 a sedmdesátku mám na krku, i když v občanském průkazu mám špatné datum narození.

Rád bych poznal ženu do 65 let, nikoliv silné postavy, pro výměnu několika dopisů, nebo i pro setkání.
Bydlím na pomezí Čech a Moravy. Vzdálenost nehraje roli.

Robert z Lanškrounska

(V případě odpovědi pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Rád bych prožil pestré a rozcourané prázdniny

Můj život se před pár týdny dovalil k patníku, na kterém je vytesána sedmdesátka.

Jsem sám, už dvaadvacet roků. Míval jsem bohatý vnitřní život a ostatní mi uniklo. Když se člověk řídí srdcem, nemá to lehké.

Ve svém tovaryšském období jsem udělal pár kotrmelců (ne lumpáren!), tu k smíchu, tu k pláči. Život jeskynního filosofa bych rád změnil. Je mi - přiznám rád - samotnému smutno.

Teď, když jsem překročil práh stáří, jsem poznal vlastní meze. O prostoru mezi nimi vím, že je tam dost místa pro schopnost naslouchat, cítit s tím druhým a mít ho rád.

Nemám žádné závazky, jsem trochu odtažitý intelektuál. Nejsem stvořen pro kutilství, přitahování kohoutků či nedejbůh k péči o nemovitost. Mám ale jistě i svá plus, která by snad mohla ocenit nenáročná nekuřačka s dobrým srdcem.

Nejsem žádný Adonis, ale snad ještě docela „skousnutelný“. Měřím zdéli 167 cm, vážím 71 kg včetně kostí a šlach.

Rád se směji, ještě raději rozesmávám druhé, skoro nikdy nelžu. Mou láskou (až dosud jedinou věrnou) jsou knihy. Provětrávají mi, pravda, peněženku.

Doufám, že se mi ozve paní nepodléhající diktátu svých dětí. Rád bych s ní prožil pestré a rozcourané prázdniny. Dál - kdoví, třeba víc. Napíše-li mi, z té duše rád jí odepíši, protože ještě ke všemu rád píši. Také třeba dopisy.

Rubriku Řádky důvěry oceňuji a Deníku za ni děkuji.

Zdeněk z východních Čech

(V případě odpovědi pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům vždy doručíme.)

Kvůli nemoci jsem děti vychovávala jen těžko

Těší mě, že zase uveřejňujete Řádky důvěry. Z hezkých příběhů mám radost, nad smutnými jsem někdy i plakala. Například když si lidé stěžují, že vychovali děti a na stáří zůstali sami. A to se ještě nedávno týkalo i mne.

Děti jsem vychovávala těžko, protože jsem byla nemocná a manžel byl alkoholik.

Snažila jsem se jim dát, co jsem mohla, alespoň jsem to tak cítila. Doufala jsem, že i ony vnímají složitost situace. Jenomže dneska mi některé z mých dětí ani nepopřejí k narozeninám či k Vánocům.

Je to smutné, ale už jsem se s tím smířila.

Naštěstí nepostrádám dobré přátele. Našla jsem hodné kamarády i kamarádky.

Občas spolu zajdeme na kafe nebo dokonce na ples, popovídáme si o radostech i starostech, a přicházím tak na jiné myšlenky. Jsem ráda, že se s přáteli navštěvujeme.

To samé přeji všem, kteří se potýkají s podobnou životní zkušeností jako já.

Nikdy jsem se neuzavřela do sebe, neodřízla se od okolního světa. Hledala jsem a našla zpřízněné duše. I proto se o svůj příběh nyní dělím v této rubrice. Doufám, že alespoň někomu přinese naději a možná i radost. Přeji Řádkům důvěry více hezkých příběhů.

Čtenářka Eliška, Broumovsko

(V případě odpovědi pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům vždy doručíme.)

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obsluha speciálního vozidla pro monitoring a čištění kanalizace.

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

BMW řady 7.
AUTOMIX.CZ
10

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Bez vstřelené branky Chrudim napoprvé prohrála

Chrudim – První přípravné utkání před nadcházející sezonou sehráli o víkendu fotbalisté MFK. Vyjeli za ním do malé vísky Medlov, kde se střetli s loňským vítězem MSFL, Sportovním klubem Uničov.

Kulturní dění v Bojanově pokračuje

Bojanov – Nedávným setkáním rodáků a přátel městyse kulturní dění v Bojanově zdaleka nekončí. 

Pardubice hostí festival nepočítačových her

Pardubice – V pardubickém Kulturním domě Dukla ve čtvrtek začíná největší festival nepočítačových her v republice zvaný Gamecon. Až do neděle zde bude možné vyzkoušet nejrůznější aktivity od deskových her, přes vodní bitvu až po pozorování noční oblohy. 

Sucho nahrává kůrovcům. Stromy mají méně síly

Pardubický kraj – Sucho a kůrovec. Tato dvojice nyní ohrožuje české lesy. Oslabené dřeviny jsou náchylnější vůči cizopasným houbám i škůdcům. Teplotní extrémy oslabují lesní porost. Nejvíce je tímto vývojem ohrožen právě smrk a jeho hlavním škůdcem je právě kůrovec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení