VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice se omluvila za hlučnost při Roku hudby

Chrudim - Obyvatelé chrudimského centra dostali v osobním dopise od starosty města vstupenky na divadelní představeníjako kompenzaci za trpělivost.

20.11.2009
SDÍLEJ:

Vánoční show proti sobě na chrudimském ledě postavila v exhibičním utkání HC Olymp složený z populárních osobností v čele s Martinem Dejdarem a "domácí" borce.Foto: Karel Dvořák

„Vážený pane, dovoluji si Vás oslovit jako obyvatele centra našeho města v souvislosti s pomalu končícím projektem Chrudimského roku hudby“. Těmito slovy začíná dopis, který obdrželi v uplynulých dnech obyvatelé centra.

Z radnice mířilo do domácností žijících na náměstí nebo u divadla několik desítek dopisů s modře inkoustovým podpisem starosty Jana Čechlovského, jenž adresátům nabízí vstupenky zdarma na některé letošní divadelní představení. „Většina akcí se konala v centru, některé z nich byly večer a ve zcela výjimečných případech i nad rámec nočního klidu. Chtěl bych Vám jako starosta města poděkovat za Vaše pochopení a shovívavost,“ napsal lidem Čechlovský.

V obálce byly poukázky na volný vstup na divadelní představení podle výběru. Pořadatelé Chrudimského roku hudby původně měli v úmyslu pozvat obyvatele centra na jedno speciální představení, ale nebyli si jisti, zda by se hlediště zaplnilo. Proto zvolili jinou variantu: dali lidem z centra volbu termínů a vyhradili jim přední sedadla v hledišti.

Dopis od starosty dostali i Zuzana a Richard Herbstovi, kteří žijí přímo na chrudimském náměstí. „Když se nad tím zamyslím, jde vlastně o úplatek od starosty a měli bychom ho vrátit. Ale je–li to dárek z městské kasy, do které svými daněmi přispíváme, rádi do divadla přijdeme. I když zatím nevím, které to bude představení, protože na poukázce chybí datum. Za dárek děkujeme, ale skutečně to nemuselo být. Rok hudby jsme si totiž nádherně užili, akce v centru byly pěkné,“ řekl Richard Herbst.

Představitelé města už mají jasno, jakému tématu zasvětí rok 2010.

Rok 2010 Chrudim zasvětí hvězdám filmu a televize

Rok 2010 chtějí představitelé města a kulturního dění zasvětit osobnostem, které známe z filmu a televize a mají spojitost s chrudimským okresem.
Helena Vondráčková ze Slatiňan, Martin Dejdar z Chrasti, Aglaia a Consuela Morávkovy z Chrudimě, Valerie Kaplanová z Hlinska. To všechno jsou osobnosti české kultury, které mají spojitost s naším regionem. Těch lidí je ale mnohem víc. Tolik, že je možné v Chrudimi vytvořit celoroční cyklus besed, výstav nebo divadelních představení.

Filmová a televizní Chrudim vyvrcholí v listopadu 2010 výstavou k dějinám filmu a televize ve městě. Při této příležitosti bude pokřtěna nová publikace na toto téma. Město a Státní okresní archiv uvítají, když jim občané poskytnou fotografie a dokumenty, které by knihu obohatily. Možná se někdo zvěčnil s králem komiků Vlastou Burianem, který hrál kdysi v Chrudimi tenisový turnaj. Anebo v některém rodinném albu zůstaly ukryty snímky studenta „akády“ Františka Filipovského. Případné materiály můžete nabídnout k zápůjčce na telefonních číslech okresního archivu 469 660 410 nebo 469 660 406.

Autor: Romana Netolická

20.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies