VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce Švýcárny začne v březnu

Slatiňany – V současnosti se památkově chráněný objekt slatiňanské Švýcárny na západním okraji města poblíž oblíbeného Kočičího hrádku nachází v zoufalém stavu.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Objekt švýcárny ve Slatiňanech čeká rekonstrukce.Foto: Karel Dvořák

Blýská se ale na lepší časy, neboť v březnu letošního roku bude zahájena celková rekonstrukce objektu.

Městu Slatiňany se na projekt podařilo získat od Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod dotaci ve výši 23.169.456 korun. Celkové plánované náklady na rekonstrukci přitom činí 29 milionů korun. Pardubický kraj poskytl městu dotaci na zpracování dokumentace a město Slatiňany uhradí za rekonstrukci částku ve výši cca 5,9 milionu korun rozloženou do dvou let.

Rekonstrukce má být dokončena v roce 2012. V rekonstruované Švýcárně zároveň vznikne interaktivní muzeum starokladrubského koně, které bude svým zaměřením navazovat na komplex slatiňanského zámku a zdejšího hřebčína.

26.1.2011
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies