VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči v Chrudimi se nevyhnou okružní jízdě městem

Chrudim – Od pondělí 22. května postihne řidiče v Chrudimi dlouhodobá uzavírka části státní silnice 1/17 na hlavní Palackého třídě.Kvůli pokračujícím opravám vodovodní a kanalizační sítě tu nebude možné projet úsekem od křižovatky Palackého – Rooseveltova po křižovatku Palackého – Přemysla Otakara.

17.5.2017 1
SDÍLEJ:

Rekonstrukce kanalizace začala budováním šachty v Rooseveltově uliciFoto: Deník / Nečina Marek

Později se uzavírka posune i za křižovatku s ulicí Přemysla Otakara směrem ke kruhovému objezdu u Hotelu Bohemia. Rekonstrukce kanalizace a vodovodu začala výkopovými pracemi v Rooseveltově ulici u Husova sboru. Tady je aktuálně vybetonována základní deska a stěny budoucí šachty kanalizace. „Následovat budou práce na kynetě šachty a jejím zastropování," uvedl Ivo Doskočil, ředitel společnosti VaK Chrudim, která je investorem díla.

Po nadcházejícím víkendu budou navíc zahájeny práce na výkopu napříč Palackého třídou kvůli uložení nového potrubí kanalizace od šachty v Rooseveltově ulici směrem k hotelu Bohemia a poté i směrem na Slatiňany. „V této době dojde k uzavírce Palackého třídy od křižovatky Palackého – Rooseveltova po křižovatku Palackého – Přemysla Otakara a později částečně i za křižovatku s ulicí Přemysla Otakara směrem ke kruhovému objezdu. Předpokládaný termín úplného nebo částečného uzavření tohoto úseku je od pondělí 22. května do pátku 30. června 2017," říká místostarosta města Jaroslav Trávníček.

Mapa rekonstrukce kanalizace Palackého.

Autobusům bude umožněn obousměrný provoz ulicí Čs. armády v úseku mezi ulicemi Rooseveltova a Přemysla Otakara. Dále bude nejprve jednosměrně průjezdná ulice Přemysla Otakara (ve směru od ulice Čs. armády na Palackého třídu), kde pak budou autobusy pokračovat vlevo směrem k hotelu Bohemia. V tuto dobu bude platit zákaz stání před bytovými domy v ulici Čs. armády v úseku Rooseveltova a Přemysla Otakara, a to z důvodu zajištění autobusové dopravy.

Ve směru na Slatiňany budou jezdit autobusy z nádraží Rooseveltovou ulicí a vpravo směrem na ulici Obce Ležáků. Po dokončení stavebních prací v části křižovatky Rooseveltova – Palackého třída bude jedním jízdním pruhem umožněn průjezd autobusů ve směru na Čáslav. Současně dojde k uzavření křižovatky Přemysla Otakara – Palackého třída, kde budou stavební práce pokračovat směrem ke kruhovému objezdu.

Objízdná trasa pro osobní a nákladní automobily povede po okruhu od Slatiňan ulicí Milady Horákové a dále ulicemi SNP – Topolská – Rubešova – Tovární – Poděbradova – Masarykovo náměstí. Stejnou trasou v opačném směru je stanovena objízdná trasa ze směru od Čáslavské ulice na Slatiňany.   (sd, man)

Autor: Redakce

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
1

Zdravotníci podají trestní oznámení

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ se jako už jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v Truck Trialu.
11

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení