VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fámy o noži v zádech ronovský starosta vyvrací

Ronov nad Doubravou - „Přijeďte se podívat do Ronova. Komedianti přijeli na pouť a mlátěj tu lidi. Každému je to ale jedno a náš starosta nad nimi ještě drží ochrannou ruku,“ ozval se naléhavě anonymní hlas v redakčním telefonním sluchátku. Při dotazu na podrobnosti se na druhém konci drátu rozhostilo jen hluboké mlčení. „Prostě se přijeďte podívat,“ zakončil anonym sotva zahájený rozhovor.

13.8.2009
SDÍLEJ:

Ronovská Staročeská pouť.Foto: Pavel Kalina

Pomineme-li fakt, že údajné mlácení zřejmě netrvá čtyřiadvacet hodin denně a auto Chrudimského deníku by aktéry případných půtek spíše jen zahnalo do ústraní, obrátili jsme se s prosbou o vysvětlení, co že se to ve městě vlastně děje, rovnou na osobu nejpovolanější. Totiž na ronovského starostu Miroslava Žítka.

“Mohu potvrdit, že policisté z Třemošnice tu oparavdu zasahovali při jakési potyčce, při které byla jedna místní osoba zraněna. Osobně jsem konfliktu sice přítomen nebyl, aktéry šarvátky jsem si ale později vyslechl. Tvrdili mi, že téměř k ničemu nedošlo a že nechápou, jak se mohl ten člověk zranit. I já se přikláním k názoru, že tam bylo spíše víc křiku než nějakého fyzického násilí. Dokonce se šíří fámy o noži v zádech a podobné věci, k ničemu podobnému tu ale nedošlo. Na druhý den jsme přesto svolali schůzku všech provozovatelů atrakcí. Bylo jim sděleno, že pokud se bude podobný případ opakovat, budou vykázáni z pouti,“ vysvětluje ronovský starosta.

Chrudimský deník zapátral také v policejních svodkách, zápis z Ronova však velkému dramatu opravdu nenasvědčuje. „Na náměstí mezi pouťovými atrakcemi a vozidly v pondělí ve 22.40 hodin neznámý pachatel fyzicky napadl poškozeného. Strčil do něj a poškozený upadl na zem, čímž si způsobil tržnou ránu na zádech. Následně byl převezen do čáslavské nemocnice na ošetření. Věc šetříme jako přestupek,“ uvedla policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Ani policisté nejsou ovšem při podobných šetřeních v záviděníhodné situaci. Případní spolupachatelé se obvykle houževnatě kryjí. Jediný poškozený sám proti jejich svědectví navíc sotva něco zmůže. Snad už proto by bylo lepší, kdyby anonymní telefonisté všeho druhu konečně sebrali odvahu. Příště se totiž mohou válet na zemi s krvavými šrámy sami. A „Městečko na dlani“? To zůstane bez pouti…

Autor: Marek Nečina

13.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies