VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři prý o službách nevědí

Chrudim – „Zajímalo by mě, co mi nabízí Centrum sociální služeb a pomoci Chrudim. Víte, já už se s počítačem nenaučím, a tak se na internet nedostanu,“ svěřil se nám jeden chrudimský senior.

2.3.2010
SDÍLEJ:

Centrum sociálních služeb a pomoci v Chrudimi.Foto: Sylva Drašnarová

A dva další přikyvují: „Napište pár řádek do novin, bude to zajímat i ostatní!“

Tak tedy: Asi nejznámější je pečovatelská služba, poskytovaná jako služba terénní v domácnostech klientů, včetně jejich domácností v „pečovatelských“ domech. O ubytování v těchto domech teď mohou žádat i lidé z okolí města.

Služba ambulantní spočívá například v pomoci při osobní hygieně či poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, v poskytnutí stravy nebo pomoci s nákupy, s úklidem a podobně. CSSP poskytuje i službu „Signál v tísni“, určenou osobám s chronickým onemocněním od 27 let věku. K telefonu je připojena zabezpečovací ústředna a klient získá tísňové tlačítko, jež nosí stále při sobě. Po jeho stisku je automaticky vytočeno operační středisko městské policie. Dosah tlačítka stačí pro pohyb klienta v bytě.

Důležité jsou i aktivizační programy či práce denního stacionáře Jitřenka pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením. Denní stacionář Pohoda je zase určen dospělým a seniorům.

Při domácí zdravotní péči „Kirké“ jsou prováděny zdravotní úkony. CSSP také provozuje v Soukenické ulici půjčovnu chodítek, holí, berlí a mnoha dalších kompenzačních pomůcek.

Autor: Marek Nečina

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies