VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři prý o službách nevědí

Chrudim – „Zajímalo by mě, co mi nabízí Centrum sociální služeb a pomoci Chrudim. Víte, já už se s počítačem nenaučím, a tak se na internet nedostanu,“ svěřil se nám jeden chrudimský senior.

2.3.2010
SDÍLEJ:

Centrum sociálních služeb a pomoci v Chrudimi.Foto: Sylva Drašnarová

A dva další přikyvují: „Napište pár řádek do novin, bude to zajímat i ostatní!“

Tak tedy: Asi nejznámější je pečovatelská služba, poskytovaná jako služba terénní v domácnostech klientů, včetně jejich domácností v „pečovatelských“ domech. O ubytování v těchto domech teď mohou žádat i lidé z okolí města.

Služba ambulantní spočívá například v pomoci při osobní hygieně či poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, v poskytnutí stravy nebo pomoci s nákupy, s úklidem a podobně. CSSP poskytuje i službu „Signál v tísni“, určenou osobám s chronickým onemocněním od 27 let věku. K telefonu je připojena zabezpečovací ústředna a klient získá tísňové tlačítko, jež nosí stále při sobě. Po jeho stisku je automaticky vytočeno operační středisko městské policie. Dosah tlačítka stačí pro pohyb klienta v bytě.

Důležité jsou i aktivizační programy či práce denního stacionáře Jitřenka pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením. Denní stacionář Pohoda je zase určen dospělým a seniorům.

Při domácí zdravotní péči „Kirké“ jsou prováděny zdravotní úkony. CSSP také provozuje v Soukenické ulici půjčovnu chodítek, holí, berlí a mnoha dalších kompenzačních pomůcek.

Autor: Marek Nečina

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo.
18

Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo, v poháru postupuje MFK Chrudim

DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Prosetín - Fotbalový klub Sokola Prosetín bude v nadcházející sezóně zaslouženě reprezentovat Chrudimsko v kraji. Trenér Vít už ví, že jeho tým čeká těžká sezóna.

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení