VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídlišti brzy uleví nové parkoviště

Chrudim – Projekt regenerace chrudimského sídliště U Stadionu se zastavil, obyvatelé tamějších domů se na úpravách neshodli.

29.3.2011 12
SDÍLEJ:

Nedostatek parkovacích míst v sídlišti U Stadionu v Chrudimi nutí řidiče, aby parkovali všude, kde se dá, bez ohledu na chodce, maminky s kočárky nebo vozíčkáře.Foto: Pavel V.

Město na nás kašle. I tak by se daly shrnout četné příspěvky diskutujících, kteří na internetu připojili svůj názor pod článek Chrudimského deníku o neutěšené parkovací situaci v chrudimském sídlišti U Stadionu.

Buďme však fér a přiznejme, že řada výpadů na adresu města není spravedlivá. Jednak mohl při stavbě sídliště v 70. letech minulého století těžko kdokoliv předpokládat, že tehdy postradatelná auta zaplní časem cesty, a mnohdy bohužel i chodníky, jako nekontrolovatelně bující nádor.

A za druhé: chrudimská radnice se před časem intenzivně zasazovala o projekt celkové regenerace sídliště, který by řešil i parkování v lokalitě.

„První setkání s obyvateli na toto téma se konalo někdy před čtyřmi lety. Lidé se ale tehdy s předloženou studií neztotožnili,“ připomíná chrudimský místostarosta Roman Málek.

Podle jeho slov se jednání nepohnulo vpřed ani po provedených změnách. „Na jednotném názoru se v několika případech nedokázali shodnout ani obyvatelé stejných domů,“ doplňuje Málek. Projekt regenerace sídliště tak nyní v podstatě zůstal na mrtvém bodě, přičemž dnes již ani nelze využít tehdy se nabízející dotace.

Závěrem ale připojme i dobrou zprávu: městský rozpočet letos počítá s dvoumilionovou investicí do nového parkoviště v ulici Na Ostrově. To vznikne poblíž vyústění zmíněné komunikace směrem ke kruhovému objezdu u Teska.

Již v pátek se otevřou obálky s nabídkami stavebních firem, stavět se začne v květnu. Parkoviště nabídne 16 běžných stání a jedno pro auta invalidních řidičů.

Seznam investičních akcí města Chrudim na rok 2011


Rekonstrukce č.p. 540 a č.p. 595 v ulici Rooseveltova, rekonstrukce č.p. 594 v ulici Revoluční. Dokončení rekonstrukce bytového domu č.p. 490 v ulici Rooseveltova, Chrudim.
Oprava střechy budovy MěÚ č.p. 44 v ul. Pardubická.
Výměna stávajících oken za okna plastová na ZŠ Dr. Malíka.
Zadání projektové dokumentace na rekonstrukci bytových domů č.p. 520, č.p. 521 a č.p. 522 v ulici Revoluční.
Zajišťuje Rudolf Galbavý.

Rekonstrukce a oprava venkovního veřejného osvětlení.
Zadání projektových dokumentací na venkovní veřejné osvětlení.
Rekonstrukce venkovního veřejného osvětlení v ulici Škroupova a rekonstrukce veřejné plochy před kostelem sv. Josefa v Chrudimi.
Stavební úpravy Urnového háje v Chrudimi.
Přijímá a doplňuje adresář stavebních firem a projekčních kanceláří. Vydává zadávací podklady k vypsaným zadávacím řízením.
Zajišťuje Hana Piklová.

Správa městské zeleně v těchto lokalitách: sídliště Leguma, Pod Požární Zbrojnicí, Topolská, Družstevní, U Stadionu, Víta Nejedlého, Fibichova a Husova ulice. Park u Centrálu, Městský park, park za divadlem K. Pippicha, park u AFK stadionu, Michalský park, park Školní náměstí, park na severních hradbách a kapucínské zahrady. V ulicích Na Valech, Sladkovského, Svěchyňova, Švermova, Hejdukova, V Tejnecku, Cereghettiho, Fontinova, Topolská, SNP, Novoměstská, Na Kopanici, Vlčnovská, Václavská, Dr. Milady Horákové, Spojovací, Sokolovská, Obce Ležáků, Palackého, V Průhonech, Jungmannovo nábřeží, Koželužská, Havlíčkova, Široká, Lázeňská, Podfortenská, Lupáčova, Tylovo nábřeží, Střelecká, S.K. Neumanna, Na Ostrově. Náměstí: Resselovo, U Vodárny, Žižkovo, Masarykovo.
Stavební úpravy Urnového háje v Chrudimi.
Běžné opravy, údržba a rekonstrukce dětských hřišť v mateřských školách.
Obecně prospěšné práce a veřejně prospěšné práce.
Zajišťuje Kateřina Jánská.

Správa městské zeleně v těchto lokalitách: sídliště Rozhledna, Čáslavská, Skřivánek, Malecká, Na Šancích (Stromovka I. a II.), Větrník. Park Střelnice a sportoviště Plochá dráha. V ulicích Nerudova, V Hliníkách, Dašická, Tovární, K Májovu, Pod Kopcem, Na Kopci, Malecká, Moravská, Rubešova, Příčná, Slovenská, Na Výsluní, Čáslavská, Dvořákova, Erbenova, Olbrachtova, Jiráskova, Nezvalova, Bezručova, Alešova, Škroupova, Sečská, K Presům, K Lipám, Vlčí Hora, Obce Ležáků, lokalita Blehovsko.
Místní části: Markovice, Medlešice, Vestec, Topol, Vlčnov, Presy, Píšťovy.
Rekonstrukce dětského hřiště v Markovicích.
Běžné opravy, údržba a rekonstrukce dětských hřišť na veřejných prostranstvích města Chrudim a v okrajových částech města, údržba náhonu.
Zajišťuje Hana Dušánková.

Běžná údržba a opravy mateřských škol, základních škol, základní umělecké školy, školních jídelen a knihoven.
Běžná údržba soch, opravy hradeb.
Běžná údržba zámku Medlešice, muzea a Chrudimské besedy č.p.85 a Městského kina.
Oprava vychýlených panelů z obvodových zdí budov MŠ Strojařů.
Oprava Červené kapličky.
Zajišťuje Kamila Burianová.

Rekonstrukce veřejných ploch v lokalitě Fibichova. Rekonstrukce č.p. 593 v ulici Revoluční. Rekonstrukce ulice Škroupova, výstavba parkoviště v ul. Na Ostrově – sídliště U Stadionu, výstavba kanalizace Na Sádkách. Rekonstrukce veřejné plochy před kostelem sv. Josefa.
Zadání projektové dokumentace na rekonstrukci bytového domu č.p. 489 v ulici Revoluční, na rekonstrukci vnitrobloku Palackého a na rekonstrukci vnitrobloku Revoluční.
Zajišťuje Stanislav Zahálka.

Údržba a oprava místních komunikací, parkovišť a chodníků, údržba a revize mostů, oprava a čištění uličních vpustí, výstavba bezbariérových přechodů.
Zajišťuje Miroslav Beránek.

Běžná údržba divadla a Spolkového domu.
Dokončení výstavby Domu na půl cesty v ulici Malecká.
Zajišťuje Zdeněk Karas.

Autor: Marek Nečina

29.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky.
14

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky. Muž zřejmě vypaloval kabely

Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě. 

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení