VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice ze Skutče do Luže měla být opravená celá

Chrudimsko – V rámci poslaneckého pondělí, které mají zástupci dolní komory Parlamentu ČR pravidelně vyčleněné pro své činnosti v kraji, zavítal pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO) na Hlinecko. Hlavními tématy pracovního výjezdu byly především aktuální regionální problémy, které poslanec konzultoval se starosty Skutče a Nasavrk, ale i s místními významnými zaměstnavateli.

27.10.2016
SDÍLEJ:

Oprava silnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

„Během dnešního poslaneckého výjezdu jsem navštívil Hlinsko, Skuteč a Nasavrky. Všechna tato města spojuje jeden z pilířů mé poslanecké práce a tím je dopravní infrastruktura. Dlouhodobě nabízím zástupcům měst a obcí pomoc při realizaci projektů, konkrétně s žádostmi o spolufinancování výstavby bezpečných chodníků, přechodů nebo cyklostezek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Osobně mám radost, že dnes jsem si mohl prohlédnout a ověřit potřebnost jednoho z projektů v Nasavrkách," říká poslanec a dodává:

„Co se týká Skutče, tak tady v tuto chvíli jeden z dlouhodobě očekávaných projektů dokončují. V Hlinsku podobně finišují s projektem, který by se měl realizovat v příštím roce."

SKLÁDKA ODPADU

Martin Kolovratník se během diskuze se starostou Nasavrk Milanem Chvojkou zajímal i o zdejší skládku odpadů. „Byl jsem příjemně překvapen, jak vedení obce dlouhodobě a férově komunikuje o tamní skládce. Je zde názorně vidět dvojí optika občanů na tento problém. Místní samozřejmě nejsou nadšení z této skládky a nejraději by ji zavřeli. Na druhou stranu skládka představuje významný finanční zdroj pro obec samotnou. Vždyť za posledních deset let obec z příjmů získala více než sto milionů korun. Díky tomu mohla obec v nedávné době vybudovat například novou kanalizaci nebo opravit místní komunikace," komentuje Martin Kolovratník.

Starosta Skutče Pavel Bezděk upozornil Martina Kolovratníka na neúplnou opravu silnice II. třídy, která vede ze Skutče přes Štěpánov až do Luže. „Správa a údržba silnic Pardubického kraje slíbila opravu této komunikace už v loňském roce. Tu sice provedla, nicméně ne v plném rozsahu a z toho jsem zklamaný. Zjistil jsem, že je opravena teprve čtvrtina z celé trasy. Z tohoto důvodu budu zjišťovat, proč byla opravena pouze tato část a jednoznačně budu vyvíjet tlak na opravu celé délky silnice," upozorňuje místopředseda sněmovního Hospodářského výboru.

POMOCNÁ RUKA

„Jako patriot a hrdý občan Pardubického kraje mám velkou radost z každého úspěšně realizovaného projektu v našem regionu. V souvislosti s čerpáním dotací a řešením různých dopravních projektů se dlouhodobě snažím pomáhat nejen starostům, ale všem, kteří o tuto pomoc stojí. Proto bych chtěl znovu nabídnout pomocnou ruku v dopravní oblasti všem, kteří o to mají zájem," uzavírá dnešní pracovní výjezd pardubický poslanec. (mak)

Autor: Redakce

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies