VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silný vítr přál drakiádě

Kněžice - Sbor dobrovolných hasičů v Kněžicích uspořádal v sobotu odpoledne pro děti Drakiádu.

10.10.2011
SDÍLEJ:

Drakiáda v Kněžicích.Foto: Pavel Kalina

Déšť akci zpočátku moc nepřál, ale nakonec přece jen ustal a zůstal jen vítr. Na „kněžickém letišti“ se v doprovodu svých rodičů i prarodičů sešlo asi patnáct dětí z obce.

Silný vítr potěšil všechny, některým však při řízení draka dělal přece jenom trochu potíže. Po většinu času ale draci létali o sto šest.
To ještě děti nevěděly, co je čeká, až se vrátí do klubového hostince, odkud vyšly a kde pro ně mezi tím Milada Dibelková společně s ostatními rodiči připravila bramborák podle svého tajného receptu.

V očích dětí byla vidět radost, všem velmi chutnal. K tomu, aby se zahřály, dostaly ještě čaj. Na nádvoří klubového hostince plápolal ohníček, ve kterém se ještě pekly brambory. Pro mnohé děti zajímavá věc, neboť ji dosud nepoznaly.

SDH v Kněžicích ve spolupráci se zdejším obecním úřadem připravují na konec roku i další dvě akce - pro děti mikulášskou besídku a pro dospělé silvestrovskou show.

(pk)

10.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Největší zájem je o adopci veverek.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení