VYBERTE SI REGION

Škola nádechového potápění přivezla do Chrudimě medaile

Chrudim, Brno – Chrudimská škola nádechového potápění Silent Touch se v sobotu účastnila dalších závodů ve freedivingu. Závody s názvem Freediving MiniComp Brno16 hostilo, jak z názvu vypovídá, Brno.

1.12.2016

Nádechový potápěč Vojtěch NovákFoto: Radek Veverka

Součástí závodu byla opět i kategorie amatérů, v které soutěžil v chrudimských barvách Silent Touch Vojtěch Novák a v barvách Silent Touch Dobruška Jiří Valášek a Miroslav Franc. Vojtěch Novák vybojoval svoje třetí podium v řadě a skončil celkově druhý.

Jiří Valášek obsadil na svých prvních závodech celkové třetí místo a také obsadil třetí místo v disciplíně dynamická apnea s ploutvemi.

Miroslav Franc po výborné první disciplíně statická apnoe nezvládl svojí druhou disciplínu dynamická apnoe s ploutvemi a po diskvalifikaci v této disciplíně skončil celkově předposlední. V hlavní kategorii chrudimská závodnice Irina Veverka závodila pouze v disciplíně dynamická apnoe s ploutvemi a skončila v této disciplíně třetí.

Všichni zmiňovaní atleti se připravují pod vedením chrudimského trenéra Radka Veverky.

Závodů se účastnili atleti z Česka, Slovenska, Ruska, Polska, Slovinska, Německa, Lotyšska a Rakouska.

Dosažené výsledky:

Vojtěch Novák: Statická apnoe: 5:26 (2. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 134 metrů (2. místo)

Jiří Valášek: Statická apnoe: 5:04 (4. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 115 metrů (3. místo)

Miroslav Franc: Statická apnoe: 5:14 (3. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 113 metrů (DSQ – blackout)

Irina Veverka: Dynamická apnoe s ploutvemi (bi-fins) 128 metrů (3. místo)

Vyjádření trenéra Radka Veverky:

Musím říct, že jako trenér jsem maximálně spokojen. Vojtěch Novák opět potvrdil, že se s ním musí počítat a 2. místo v amatérech celkově je velký úspěch. To 2. místo si trochu i dávám za vinu, protože místo nám uniklo o kousek a byla to strategická chyba. Vojta mohl klidně zaplavat 150 metrů. Měl jsem mu uvolnit otěže a nechat ho plavat na maximum a ne na jistotu. I tak to jsou dva osobní rekordy.

Jirka Valášek při svém prvním startu skončil třetí v amatérech a třetí celkově v Bi-fins kategorii. Dva osobní rekordy mu určitě dají motivaci, aby v závodech pokračoval.

Miroslav Franc při svém první startu výborná statika a v dynamice plaval až do konce. Musí více pracovat s relaxací a věřím, že jeho čas přijde. Důležité je, že jsme hned vše spolu probrali a víme kde se stala chyba. Věřím, že příště to bude mnohem lepší.

Irina Veverka startovala pouze v dynamice Bi-fins a umístila se na třetím místě.

Mám z nich samozřejmě radost a doufám, že v roce 2017 se nám bude dařit minimálně stejně jako letos. Kluci to ovšem budou mít těžší, protože budou muset závodit už v hlavní kategorii.

POPIS SOUTĚŽNÍCH DISCIPLÍN:

Statická Apnoe (STA) – V disciplíně statická apnoe je cílem vydržet co nejdéle na jeden nádech. Nejobvyklejší je poloha na hladině s obličejem ve vodě. Atlet se při ní vznáší maximálně uvolněn fyzicky i psychicky. I v teplé vodě je nutné mít neopren, protože při absenci pohybu a sníženém metabolismu dochází rychle k prochladnutí organismu.

Dynamická apnoe (DYN/DNF) – Bazénová dynamická apnoe se dále dělí na kategorie s ploutvemi (DYN) a bez ploutví (DNF). U těchto disciplín je cílem uplavat na jeden nádech co nejdelší vzdálenost. Bez ploutví je snazší doplavat dále v kratším bazénu, protože jednoduchý obrat a následný odraz od pevné stěny znamenají určitou úsporu energie, zatímco s ploutvemi je manévr obratu namáhavější a působí spíše ztrátově.

V Brně se navíc hodnotily zvlášť výkony s monoploutví a také s ploutvemi a bez ploutví. (rv)

1.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
AKTUALIZUJEME

Vánoční stromy se pyšní krásou. Který se vám líbí nejvíc? Hlasujte

Chrudimsko - Pokud chcete přihlásit i strom z vaší obce či města, neváhejte a pošlete snímek na adresu: lukas.vanicek@denik.cz.

Tango sestřelil dvěma góly Max

Chrudim – Futsalisté Chrudimi završili náročný program ligovým duelem proti Hodonínu, s nepříjemným soupeřem měli značné problémy a po prvním poločase dokonce prohrávali. Ve druhé půli však k obratu zavelel Max, který dvěma trefami rozhodl o výhře ERA-PACKu Chrudim v poměru 2:1!