Škola nádechového potápění přivezla do Chrudimě medaile

Chrudim, Brno – Chrudimská škola nádechového potápění Silent Touch se v sobotu účastnila dalších závodů ve freedivingu. Závody s názvem Freediving MiniComp Brno16 hostilo, jak z názvu vypovídá, Brno.

1.12.2016

Nádechový potápěč Vojtěch NovákFoto: Radek Veverka

Součástí závodu byla opět i kategorie amatérů, v které soutěžil v chrudimských barvách Silent Touch Vojtěch Novák a v barvách Silent Touch Dobruška Jiří Valášek a Miroslav Franc. Vojtěch Novák vybojoval svoje třetí podium v řadě a skončil celkově druhý.

Jiří Valášek obsadil na svých prvních závodech celkové třetí místo a také obsadil třetí místo v disciplíně dynamická apnea s ploutvemi.

Miroslav Franc po výborné první disciplíně statická apnoe nezvládl svojí druhou disciplínu dynamická apnoe s ploutvemi a po diskvalifikaci v této disciplíně skončil celkově předposlední. V hlavní kategorii chrudimská závodnice Irina Veverka závodila pouze v disciplíně dynamická apnoe s ploutvemi a skončila v této disciplíně třetí.

Všichni zmiňovaní atleti se připravují pod vedením chrudimského trenéra Radka Veverky.

Závodů se účastnili atleti z Česka, Slovenska, Ruska, Polska, Slovinska, Německa, Lotyšska a Rakouska.

Dosažené výsledky:

Vojtěch Novák: Statická apnoe: 5:26 (2. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 134 metrů (2. místo)

Jiří Valášek: Statická apnoe: 5:04 (4. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 115 metrů (3. místo)

Miroslav Franc: Statická apnoe: 5:14 (3. místo) Dynamická anoe s ploutvemi 113 metrů (DSQ – blackout)

Irina Veverka: Dynamická apnoe s ploutvemi (bi-fins) 128 metrů (3. místo)

Vyjádření trenéra Radka Veverky:

Musím říct, že jako trenér jsem maximálně spokojen. Vojtěch Novák opět potvrdil, že se s ním musí počítat a 2. místo v amatérech celkově je velký úspěch. To 2. místo si trochu i dávám za vinu, protože místo nám uniklo o kousek a byla to strategická chyba. Vojta mohl klidně zaplavat 150 metrů. Měl jsem mu uvolnit otěže a nechat ho plavat na maximum a ne na jistotu. I tak to jsou dva osobní rekordy.

Jirka Valášek při svém prvním startu skončil třetí v amatérech a třetí celkově v Bi-fins kategorii. Dva osobní rekordy mu určitě dají motivaci, aby v závodech pokračoval.

Miroslav Franc při svém první startu výborná statika a v dynamice plaval až do konce. Musí více pracovat s relaxací a věřím, že jeho čas přijde. Důležité je, že jsme hned vše spolu probrali a víme kde se stala chyba. Věřím, že příště to bude mnohem lepší.

Irina Veverka startovala pouze v dynamice Bi-fins a umístila se na třetím místě.

Mám z nich samozřejmě radost a doufám, že v roce 2017 se nám bude dařit minimálně stejně jako letos. Kluci to ovšem budou mít těžší, protože budou muset závodit už v hlavní kategorii.

POPIS SOUTĚŽNÍCH DISCIPLÍN:

Statická Apnoe (STA) – V disciplíně statická apnoe je cílem vydržet co nejdéle na jeden nádech. Nejobvyklejší je poloha na hladině s obličejem ve vodě. Atlet se při ní vznáší maximálně uvolněn fyzicky i psychicky. I v teplé vodě je nutné mít neopren, protože při absenci pohybu a sníženém metabolismu dochází rychle k prochladnutí organismu.

Dynamická apnoe (DYN/DNF) – Bazénová dynamická apnoe se dále dělí na kategorie s ploutvemi (DYN) a bez ploutví (DNF). U těchto disciplín je cílem uplavat na jeden nádech co nejdelší vzdálenost. Bez ploutví je snazší doplavat dále v kratším bazénu, protože jednoduchý obrat a následný odraz od pevné stěny znamenají určitou úsporu energie, zatímco s ploutvemi je manévr obratu namáhavější a působí spíše ztrátově.

V Brně se navíc hodnotily zvlášť výkony s monoploutví a také s ploutvemi a bez ploutví. (rv)

1.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Skuteč těsně padla v Lanškrouně, Chrudim čekají třebovští Kohouti

Vedení městské společnosti Služby města Pardubic vyrazilo pod vedením ředitelky Ley Tomkové (ANO) do Jihoafrické republiky. Prý na pracovní cestu.

Výlet do JAR bude ředitelku městské firmy stát místo

Chatové osady jsou pod dohledem stále

Pardubický kraj - Opuštěné chalupy a chaty přes zimu. Nejsou zase tak opuštěné. Do desítek osad po celém kraji každý den zajíždí policisté se služebními psy – ať už obhlédnout situaci či jako prevence.

On-line už budou sledovat i zápisy

Pardubice - Rodiče letos snadno zjistí, na jakém místě se jejich dítě pohybuje.

Basketbalisté Chrudimi se osamostatnili na čele

Chrudim – V předposledním dvojutkání druhé basketbalové ligy se Chrudimští basketbalisté nejdříve vydali do Poděbrad, kde proti čtvrtému týmu tabulky zvítězili o osm bodů. Následující den si v dopoledních hodinách zahráli na domácí palubovce s Kutnou Horou a bylo z toho druhé víkendové vítězství. Díky získaným bodům se navíc basketbalisté Sokola osamostatnili na prvním místě tabulky.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.