VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola oslavila sportovní úspěch zase sportem

Kameničky - Navzdory mrazivému větru a poletujícím kapkám deště se od Základní školy Kameničky ozývalo sborové „Do toho!" Na hřišti u školy létaly vzduchem medicinbaly, švihadla i žáci při trojskoku. Děti tak sportem slavily úspěch svých spolužáků.

21.11.2013
SDÍLEJ:

Olympijská vítězka Šárka Kašpárková se zúčastnila besedy se žáky Základní školy Kameničky, kterým přivezla na ukázku i několik medailí, které během své dlouhé sportovní kariéry získala. Foto: DENÍK/Lukáš Vaníček

ZŠ Kameničky se již třetím rokem zapojuje do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), který si bere za cíl rozhýbat počítačem zlenivělou mládež. Sedm žáků z této školy se letos probojovalo do celorepublikového finále. „Na to, jak jsme velká škola je to fantastický úspěch," podotkl učitel Pavel Novák. Tím však úspěchy neskončily.

Mezi deset nejlepších se ve svých věkových kategoriích probojovali Petr Sadílek a Marie Kamarádová a ve skupině ročníku 1998 obsadila první místo Klára Sadílková, která obhájila svůj loňský triumf. Vedení obce Kameničky se proto rozhodlo úspěšné sportovce ocenit na obecním úřadu.

Zákulisí zajímá víc

„U této příležitosti mě napadlo, že bychom mohli udělat besedu s nějakým olympionikem a napadla mě právě Šárka Kašpárková. Děti sice starší sportovce neznají, ale tím, že tančí ve Star Dance se jim přiblížila," doplnil Pavel Novák.

Jakoby učitel předvídal budoucnost, tak se také stalo. Navzdory faktu, že olympijská medailistka s sebou přivezla řadu cenných kovů, které během sportovní kariéry získala, děti zajímalo především zákulisí televizní soutěže a vztahy mezi jednotlivými tanečníky.

„Besedy mám ráda. Vždy při nich dětem představuji OVOV, ale tady v Kameničkách to nebylo prakticky potřeba, protože škola je do tohoto projektu dlouhodobě zapojená. Snažíme se motivovat děti, aby se hýbaly a měly rády sport. I kdybych jich přesvědčila jen pár, že sport má smysl, tak to bude mít svůj účel," uvedla Šárka Kašpárková.

Olympijská pomoc

Odznak všestrannosti olympijských vítězů zaštiťují olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Podstatou toto projektu je plnění deseti sportovních disciplín, mezi něž patří například skok přes švihadlo, sprint, běh na 1000 metrů, plavání a podobně.

„Děti se rozhýbaly nevídaně. Když vědí, že za snahu dostávají body, tak se snaží udělat ten jeden klik nebo shyb navíc. Chodili jsme cvičit před vyučováním, nyní cvičíme i během přestávek a některé děti dokonce doma. Jezdíme i do Hlinska trénovat sprint a skok do dálky," pochvaluje si učitel Pavel Novák.

„Do Kameniček jsme přijeli rádi, protože pana učitele známe z akcí OVOV. Jeho žáci byli úspěšní a takových děti si vážím, a tak se pro ně snažím udělat maximum," dodala Šárka Kašpárková.

LUKÁŠ VANÍČEK

Autor: Redakce

21.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies