VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v Krouně hostila krajskou konferenci

Krouna - Ve středu 7. října 2015 proběhl v krounské základní škole za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického 9. ročník SMART klubu Krajské konference o podpoře interaktivní výuky.

9.10.2015
SDÍLEJ:

9. ročník SMART klubu Krajské konference o podpoře interaktivní výuky na ZŠ v Krouně.Foto: Pavel Ondra

Konference se zúčastnilo 99 osob (74 v roli účastníků a 25 v roli lektorů, techniků a hostů) z celkem 53 škol a institucí z Pardubického kraje, ale také z kraje Středočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého, z kraje Vysočina a z Prahy.

Mezi nejvýznamnější letošní hosty patřil kromě hejtmana i starosta obce Krouna Petr Schmied.

Hejtman Martin Netolický si kromě úvodního slova prohlédl i krounskou školu a navštívil také tři třídy, v nichž probíhala interaktivní výuka. Ve dvou z nich škola realizuje výuku s využitím počítačových tabletů s operačním systémem windows ve formátu 1:1. „Tento formát výuky znamená, že každý žák pracuje na svém vlastním tabletu, který využívá jako plnohodnotnou pomůcku. Tedy jako učebnici, pracovní sešit, zařízení pro zpětnou vazbu i jako přístupový bod k internetu. Funkčnost celého systému a efektivita výuky je samozřejmě zajištěna softwarem pro řízení digitální výuky ve třídě, který učiteli umožňuje plnou kontrolu nad všemi žákovskými zařízeními i nad řízením vzdělávacího procesu jednotlivých žáků," přiblížil ředitel školy Josef Kyncl. Ve třetí hodině, kterou hejtman navštívil, probíhala výuka anglického jazyka v digitální jazykové učebně Robotel doplněná o práci s interaktivní tabulí, vizualizérem a dalšími prvky interaktivní výuky.

Kromě výše uvedených ukázkových hodin probíhaly ve škole i další ukázkové hodiny a workshopy. (jk, man)

Autor: Redakce

9.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zdravotníci podají trestní oznámení

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ se jako už jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v Truck Trialu.
11

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení