VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slatiňanští kvůli Modele osloví architekty

Slatiňany, Chrast - Ve středu v podvečer se uskutečnila zasedání městských zastupitelstev ve Slatiňanech a v Chrasti. Hlavními body jednání v obou městech bylo projednání a schválení rozpočtů na příští rok. V obou případech úspěšné.

18.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Mezi zásadní slatiňanské investiční položky bude v příštím roce patřit dohotovení kanalizace ve směru na Podhůru. „Řádově tu půjde o náklady v objemu několika milionů korun, ale konkrétní částka bude známa až na základě uzavřeného výběrového řízení. Je také schváleno vypsání výběrového řízení na kanalizaci v Trpišově, což bude investice za desítky milionů korun," předeslal slatiňanský starosta Ivan Jeník.

Návrat do historie

Slatiňanští chtějí rovněž pokračovat v potřebných rekonstrukcích chodníků, například v Dělnické a v Nádražní ulici, což si vyžádá přes jeden milion korun.

Vpřed se má posunout i zamýšlená „předělávka" někdejšího objektu Modely, tedy domu, jenž se nachází mezi řekou Chrudimkou a slatiňanským zámkem. Nevzhledný stávající objekt se tu má přeměnit ve stavbu, která by architektonicky více ladila se samotným zámkem a upomínala by na svou někdejší historii. „V příštím roce vypíšeme architektonickou soutěž, kdy zadáme její základní podmínky a věříme, že poté i samotní architekti přijdou s nějakými zajímavými nápady, jimiž se budeme moci nechat inspirovat. Momentálně je dům jakousi nepěknou škatulí a my bychom byli rádi, kdyby po rekonstrukci více připomínal tzv. Kabeláčův mlýn, který tu stával na začátku minulého století," doplnil starosta.

Náměstí i ZUŠka

Ve schváleném chrasteckém rozpočtu bude hrát prim provedení první etapy rekonstrukce Náměstí za částku zhruba pod deset milionů korun.

„Investici kolem čtyř milionů korun pak bude představovat oprava bytového domu o čtyřech bytových jednotkách na nádraží. Jde v podstatě o poslední bytový dům v majetku města, který nám ještě chybí doopravit. Zhotovitel této opravy se bude soutěžit v nejbližších týdnech," uvedla chrastecká starostka Martina Lacmanová.

V Chrasti dále počítají také se zásadní rekonstrukcí budovy i vnitřních prostor a sítí základní umělecké školy nebo s pokračujícími rekonstrukcemi chodníků. (man)

Autor: Marek Nečina

18.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení