VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společně v Městské knihovně Chrudim

Chrudim – V polovině října se do města Chrudim sjely knihovnice z celé České republiky. Co je tam přilákalo? Nejen to, že Chrudim je krásné a přívětivé město s mnoha kavárnami – byla to konference s trochu tajemným názvem Společně. O co šlo? O společné aktivity seniorů a dětí.

31.10.2012
SDÍLEJ:

Knihovnice z celé České republiky se sjely do Chrudimě na konferenci s tajemným názvem.Foto: Stanislava Benešová

Nebudu se rozepisovat o prvním dni plném odborných příspěvků z Čech i Slovenska. Pro mě byl stěžejní druhý den, který byl ryze praktický.

Naše hostitelky z chrudimské knihovny nás pozvaly do Denního stacionáře Pohoda, kde jsme se mohly zúčastnit výukové hodiny žáků 2. třídy ZŠ Školní náměstí a seniorů, pod vedením paní učitelky Ivy Valentové a knihovnice Ivety Novotné. Nesmím zapomenout, že k seniorům se připojili i mladší klienti ze stacionáře Jitřenka. A pak vše začalo. Byly jsme všechny napnuté, jak v tomto prostředí bude probíhat hodina českého jazyka, počtů a výtvarné výchovy.

V příjemném prostředí stacionáře a pod vedením paní knihovnice a učitelky šlo vše jako na drátku. Bylo vidět, že děti toto prostředí už znají. Všichni se rozdělili do skupinek, kde se sešli děti a klienti obou stacionářů a společně plnili úkoly. Co dal Pejsek s Kočičkou do dortu? Jak dlouho hekal zlý pes, který jim dort snědl? A nakonec došlo i na zdobení dortu. Všichni plnili záludné úkoly společně a radili si. A hlavně – všichni se přitom bavili.

Nejdůležitější pro mě byly kladné ohlasy všech zúčastněných. Klienti denních stacionářů byli rádi, že se mohli alespoň na chvíli vrátit do školních lavic. Děti pak byly nadšené, že se jim podařilo společnými silami úspěšně vyřešit všechny úkoly.

Děkuji, paní ředitelko Hano Mazurová. Děkuji Vám i ostatním organizátorkám. Už se stáří nebojím.

Stanislava Benešová, Městská knihovna Nová Paka

Autor: Redakce

31.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies