VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společně v Městské knihovně Chrudim

Chrudim – V polovině října se do města Chrudim sjely knihovnice z celé České republiky. Co je tam přilákalo? Nejen to, že Chrudim je krásné a přívětivé město s mnoha kavárnami – byla to konference s trochu tajemným názvem Společně. O co šlo? O společné aktivity seniorů a dětí.

31.10.2012
SDÍLEJ:

Knihovnice z celé České republiky se sjely do Chrudimě na konferenci s tajemným názvem.Foto: Stanislava Benešová

Nebudu se rozepisovat o prvním dni plném odborných příspěvků z Čech i Slovenska. Pro mě byl stěžejní druhý den, který byl ryze praktický.

Naše hostitelky z chrudimské knihovny nás pozvaly do Denního stacionáře Pohoda, kde jsme se mohly zúčastnit výukové hodiny žáků 2. třídy ZŠ Školní náměstí a seniorů, pod vedením paní učitelky Ivy Valentové a knihovnice Ivety Novotné. Nesmím zapomenout, že k seniorům se připojili i mladší klienti ze stacionáře Jitřenka. A pak vše začalo. Byly jsme všechny napnuté, jak v tomto prostředí bude probíhat hodina českého jazyka, počtů a výtvarné výchovy.

V příjemném prostředí stacionáře a pod vedením paní knihovnice a učitelky šlo vše jako na drátku. Bylo vidět, že děti toto prostředí už znají. Všichni se rozdělili do skupinek, kde se sešli děti a klienti obou stacionářů a společně plnili úkoly. Co dal Pejsek s Kočičkou do dortu? Jak dlouho hekal zlý pes, který jim dort snědl? A nakonec došlo i na zdobení dortu. Všichni plnili záludné úkoly společně a radili si. A hlavně – všichni se přitom bavili.

Nejdůležitější pro mě byly kladné ohlasy všech zúčastněných. Klienti denních stacionářů byli rádi, že se mohli alespoň na chvíli vrátit do školních lavic. Děti pak byly nadšené, že se jim podařilo společnými silami úspěšně vyřešit všechny úkoly.

Děkuji, paní ředitelko Hano Mazurová. Děkuji Vám i ostatním organizátorkám. Už se stáří nebojím.

Stanislava Benešová, Městská knihovna Nová Paka

Autor: Redakce

31.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Školní zápisy. Ilustrační foto

Město Chrudim otevře osm prvních tříd

Také v příštím týdnu (od 24. 4.) budou Technické služby pokračovat v blokovém čištění městských komunikací.

Čištění ulic bude pokračovat i v dalším týdnu

Festiválek na klíček zaplnil slatiňanskou sokolovnu

Chrudim, Slatiňany – Pátý ročník Festiválku na klíček uspořádaly v sobotu Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim ve spolupráci s Domovem sociálních služeb Slatiňany.

Kosáci se bavili na chrudimském náměstí

Chrudim – Zábavný jarmark nazvaný Kterak Kosáci Auroru v Chrudimi pokořili aneb Jak to bylo před sto léty se uskutečnil v sobotu na Resselově náměstí. 

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. dubna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Betlém zaplní Svatojiřský jarmark

Hlinsko – Celodenní Svatojiřský jarmark se uskuteční v pondělí Na Betlémě a v prostoru před Orlovnou.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies