VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společně v Městské knihovně Chrudim

Chrudim – V polovině října se do města Chrudim sjely knihovnice z celé České republiky. Co je tam přilákalo? Nejen to, že Chrudim je krásné a přívětivé město s mnoha kavárnami – byla to konference s trochu tajemným názvem Společně. O co šlo? O společné aktivity seniorů a dětí.

31.10.2012
SDÍLEJ:

Knihovnice z celé České republiky se sjely do Chrudimě na konferenci s tajemným názvem.Foto: Stanislava Benešová

Nebudu se rozepisovat o prvním dni plném odborných příspěvků z Čech i Slovenska. Pro mě byl stěžejní druhý den, který byl ryze praktický.

Naše hostitelky z chrudimské knihovny nás pozvaly do Denního stacionáře Pohoda, kde jsme se mohly zúčastnit výukové hodiny žáků 2. třídy ZŠ Školní náměstí a seniorů, pod vedením paní učitelky Ivy Valentové a knihovnice Ivety Novotné. Nesmím zapomenout, že k seniorům se připojili i mladší klienti ze stacionáře Jitřenka. A pak vše začalo. Byly jsme všechny napnuté, jak v tomto prostředí bude probíhat hodina českého jazyka, počtů a výtvarné výchovy.

V příjemném prostředí stacionáře a pod vedením paní knihovnice a učitelky šlo vše jako na drátku. Bylo vidět, že děti toto prostředí už znají. Všichni se rozdělili do skupinek, kde se sešli děti a klienti obou stacionářů a společně plnili úkoly. Co dal Pejsek s Kočičkou do dortu? Jak dlouho hekal zlý pes, který jim dort snědl? A nakonec došlo i na zdobení dortu. Všichni plnili záludné úkoly společně a radili si. A hlavně – všichni se přitom bavili.

Nejdůležitější pro mě byly kladné ohlasy všech zúčastněných. Klienti denních stacionářů byli rádi, že se mohli alespoň na chvíli vrátit do školních lavic. Děti pak byly nadšené, že se jim podařilo společnými silami úspěšně vyřešit všechny úkoly.

Děkuji, paní ředitelko Hano Mazurová. Děkuji Vám i ostatním organizátorkám. Už se stáří nebojím.

Stanislava Benešová, Městská knihovna Nová Paka

Autor: Redakce

31.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Věchet a Eva Navrátilová

Martin Věchet odpískal festival v Mladých Bukách

Den s Jitřenkou
9

Během Dne s Jitřenkou si cenu zasloužili všichni závodníci

Na radnici v Hlinsku „bydlí“ 748 obyvatel

Hlinsko – Bydlím na radnici. To o sobě může říkat 748 lidí, kteří jsou trvale hlášeni na Městském úřadě v Hlinsku. Město má 9632 obyvatel a podle propočtu tak na radnici „žije" každý dvanáctý člověk.

Okradl spícího muže na lavičce

Chrudim – Nedělní ráno nebylo pro devětačtyřicetiletého muže vůbec šťastné. Spal na lavičce v chrudimském Střeleckém parku, když náhle zjistil, že mu někdo krade jeho plátěnou tašku.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Chrast, Pardubice - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 600 tisíc korun společnosti JASOBAL s.r.o. Výrobce bublinkové fólie se po zákazu výroby nařízeném inspekcí loni v květnu přesunul z Chrasti u Chrudimi do Pardubic.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Východní Čechy - Počasí, které dnes celý den připomínalo prádelnu, se výrazně zhorší. Do východních Čech se blíží velmi silné bouřky, které mohou pozdě odpoledne a večer přinést silný vítr, přívalové deště a rozvodnit potoky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies