VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostovi chtěl uškodit anonym

Chrudim, Studnice – Do redakce Chrudimského deníku přišel anonymní dopis, který osočuje starostu Studnice Ondřeje Dopitu, že porušil zákon před nedávno skončenými krajskými volbami.

26.10.2016
SDÍLEJ:

Obálka s volebními lístky měla podle anonyma obsahovat i propagační leták starosty. Foto: Lukáš Vaníček

Studnický starosta kandidoval do krajského zastupitelstva za Osobnosti Pardubického kraje a podle neznámého pisatele nechal vložit do obálek s volebními lístky i vlastní propagační leták, což odporuje zákonu. Takto „vylepšené" obálky měli dostat všichni obyvatelé ve Studnici, Košínově a Zalíbeném.

„Ne, vlastní letáky jsem do obálek s volebními lístky vložit nenechal. Vím, že to je o kriminál," brání se Ondřej Dopita, který anonymní dopis bere jako falešné obvinění.

Plnění modrých obálek volebními lístky a jejich distribuci mezi studnické obyvatele měla na starosti Irena Junová.

„V pondělí 26. září jsem dávala lístky do obálek, den poté jsem je roznášela. Pak byl státní svátek a den volna. 28. září jsem do schránek ve studnici roznášela propagační materiály. Po fyzické stránce se obálky a letáky nemohly dostat k sobě," vysvětluje Irena Junová.

Jak studnický starosta Ondřej Dopita uvádí, tak podobný anonymní dopis nebyl rozhodně první. „Už přišel například na stavební úřad, nebo na Českou inspekci životního prostředí ohledně kanalizace. Byly to výkřiky do tmy," říká starosta.

Dopis, který dorazil do redakce Chrudimského deníku, byl odeslán z pošty na Krucemburku. Patrně stejný list dorazil také na Ministerstvo vnitra ČR. Dá se tak usuzovat z toho, že na studnický obecní úřad došlo vyjádření ze strany oddělení voleb, které se vyjadřuje ke stejnému oznámení o porušení zákona vložením propagačního materiálu do obálek s volebními lístky.

Pisatel tohoto anonymního dopisu jej totiž odeslal doporučeně a jako zpáteční adresu uvedl Studnice 108, což je adresa studnického obecního úřadu. Ministerští úředníci by však v této záležitosti nijak zasáhnout nemohli, neboť jak se ve vyrozumění píše, autor obvinění se měl obrátit na soud a ne na ministerstvo, a to ještě do 21. října.

Autor: Lukáš Vaníček

26.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení