VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbu Domova na půli cesty pozdrželo počasí

Chrudim – Budova v Malecké ulici je zatím bez střechy, dílo prý ale bude dokončeno včas.

31.8.2010 1
SDÍLEJ:

Ostrůvky v Pardubické ulici v Chrudimi už jsou téměř hotovy.Foto: DENÍK/Marek Nečina

Na „monumentálním“ staveništi chrudimského Domova na půli cesty v Malecké ulici nebyla v pondělí po ránu k zastižení ani noha. Nabízí se otázka: došly městu peníze? Nebo snad slibně rozjetou hrubou stavbu zastavilo deštivé počasí?

Podle informací z odboru investic chrudimského městského úřadu tomu tak není. Krátká přestávka je prý nutná, aby si investor a dodavatel vyjasnili svůj pohled na některé technické záležitosti ohledně dalšího pokračování díla. „Jde například o otázky týkající se použití některých konkrétních materiálů,“ říká vedoucí odboru investic při chrudimském městském úřadu Petr Pecina.

Za rok bude hotovo

Zástupce investora ale nezastírá, že k drobnému zpoždění opravdu došlo. „Jsme v mírném skluzu, na vině byly i časté deště a s tím spojené vícepráce. Stavbaři totiž museli v létě opakovaně zakrývat rozestavěnou budovu plachtami, aby do cihel nenapršelo. Teď jde ale především o to, abychom dostali budovu před příchodem zimy pod střechu. A to by se podařit mělo,“ doplňuje Petr Pecina.

Střecha by se prý nad stavbou měla objevit již někdy během září. Termín finálního dokončení a otevření chrudimského Domova na půli cesty je stanoven na 30. září příštího roku, příští rok tak bude patřit hlavně vnitřním pracím a zařizování interiéru. V areálu budovaném předpokládaným nákladem 23 milionů a 440 tisíc korun najdou útočiště především mladí lidé opouštějící brány dětských domovů bez vlastního zázemí, ale také například maminky s dětmi, jež se ocitly v kritické životní situaci.

Největší investice poběží i po prázdninách

Město teď dokončuje i další investice – a ani těm počasí právě nepřeje. Již dnes mají být například hotovy úpravy vozovek na Školním náměstí i v Pardubické ulici.

Zde už bylo v pondělí téměř hotovo. Ostrůvky v přechodu uprostřed ulice byly dokončeny, zbývalo jen nastříkat vodorovné dopravní značení. Což ale nelze provádět za deště.

Daleko větší ruch panoval v pondělí na Školním náměstí, kde se již zúžila vozovka a přibyla tu i další parkovací místa. I tady má být do zítřejšího začátku školního roku hotovo. „Dlažby jsou na místě, navážela se ornice a k dokončení zbýval už jen chodníček u fary. Ke zhotovení vodorovného dopravního značení přistoupíme i tady hned poté, jak nám to dovolí počasí,“ uzavírá Petr Pecina z odboru investic města.

Do výčtu pokračujících staveb můžeme nadále po prázdninách řadit především rekonstrukci kostela sv. Josefa a také opravy domu v Rooseveltově ulici.

Autor: Marek Nečina

31.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies