VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stezka zvýší bezpečí chodců

Chrudim – V listopadu byla dokončena výstavba smíšené stezky pro cyklisty a chodce v Dašické ulici, a to v úseku od vjezdu k čerpací stanici Shell k vjezdu do objektu EOP. Město tak pokračuje v budování infrastruktury pro cyklisty a chodce; smíšená stezka jim zde umožňuje bezpečný obousměrný provoz.

21.11.2016
SDÍLEJ:

Cyklostezka v Dašické uliciFoto: Aleš Prokopec

„Stavba navazuje na loni zbudovanou stezku podél Dašické ulice v úseku až po odbočku do místní části Vestec, kde stezka přechází v rovněž vloni opravený chodník," připomíná chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček.

Výstavbou sdružené stezky se zlepšila nejen bezpečnost chodců a cyklistů, ale také celková dopravní obslužnost v dané lokalitě: „Těmito místy dochází do práce velké množství zaměstnanců přilehlých firem. Těší mě, že díky této stezce se jejich bezpečnost zásadně zvýší," říká starosta města Petr Řezníček.
Realizace cyklostezky je důležitá také z hlediska předpokládaného zvýšení intenzity vozidel v Dašické ulici z důvodu vybudování obchvatu Chrudimi.
Uvedená část stezky je v celé své délce 120 metrů osvětlena. Smíšená stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v šířce tří metrů, s povrchem z asfaltového betonu. Stezku od silnice odděluje zelený pás o šířce jednoho metru.

Tím ovšem práce na stezce směrem k místní části Vestec nekončí. Ve fázi projektové dokumentace se nyní nachází technické řešení pro překonání železniční trati. Po dokončení úseku kolem železničního přejezdu již bude stezka z Chrudimi až k Vestci kompletní. K realizaci město přistoupí ihned po dokončení projektové fáze, na níž spolupracuje se státní organizací Správa železniční dopravní cesty.

Konečná cena výstavby úseku od vjezdu k čerpací stanici Shell po vjezd k objektu Elektráren Opatovice činí 1 108 571 korun včetně DPH.

Zhotovitelem se díky vítěznému výběrovému řízení stala společnost D&D PROFI s. r. o. Dašice. Akce je spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury, město počítá s přislíbenou dotací 535 000 Kč, což činí téměř 85 % uznatelných nákladů stavební části akce. Konečná výše dotace se po konečném vyúčtování může pochopitelně mírně lišit. (ap)

Autor: Redakce

21.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení