VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Student se zúčastní prestižního setkání v New Yorku

Chrudim - Student Gymnázia Josefa Ressela se přidá ke skupině těch, kteří budou ve Spojených státech reprezentovat své školy, komunity a země v programu People to People.

22.10.2008
SDÍLEJ:

New York, Central ParkFoto: Deník/Pavlína Mitrengová

Jakub Losenický byl vybrán na People to People Leadership Summit na Kolumbijské univerzitě v New Yorku jako jediný reprezentant ČR. Setkání se uskuteční v červnu příštího roku. Studenti vybraní do programu musí splňovat přísné studijní a osobnostní požadavky. Losenický byl vybrán pro své výjimečné výsledky ve škole, pro svoji občanskou angažovanost a vůdcovský potenciál. V USA se zúčastní mnoha workshopů, prezentací, exkurzí a diskuzí.

Studenti budou mít možnost setkat se s úředníky, kteří se zabývají přijímáním studentů na vysokou školu, a získají cenné rady pro tento přijímací proces. V některých místech budou studenti moci navštívit několik univerzitních areálů.

Programy People to People se v roce 2009 konají na Columbia University, George Washington University, Johns Hopkins University, Harvard University, Stanford University a na University of California (LA).

Program je pořádán People to People Ambassador Programs, aby naplnil vizi podpory myšlenky „světoobčanství“ prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, který založil People to People během jeho prezidentského mandátu v roce 1956. Pro další informace prosím navštivte www.lsleaders.org.

"Možnost účasti na programu People to People je velikým úspěchem jak pro mě, tak pro Gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi, protože jsem jediným účastníkem tohoto programu z celé České republiky.

Účast na programu People to People je jedinečná možnost, jak reprezentovat svoji komunitu, školu, republiku, ale i celou EU, které budeme toho času předsedat.

Summit se koná v areálu jedné z nejprestižnějších vysokých škol v USA a programem budou jeho účastníky provázet profesoři této vysoké školy. Získám cenné informace o procesu přijímání na VŠ nejen v USA. Dále se seznámím s mentalitou Američanů a naučím se novým technikám jednání. To vše mohu předat při následných prezentacích, schůzkách a diskusích svým spolužákům, učitelům, známým a kamarádům. A právě těm mohou tyto informace a rady otevřít nové obzory, vytyčit nové, třeba i vyšší, cíle, protože uvidí na vlastní oči, že není nemožné získat kvalitní vzdělání a rozjet perspektivní kariéru," vysvětluje Losenický

Nad programem People to People drží záštitu všichni američtí prezidenti počínaje Dwightem D. Eisenhowerem, přes Johna F. Kennedyho, Billa Clintona nebo nynějšího George W. Bushe.

Program je na téma Business, což je dnes velmi aktuální téma. Je naplánována návštěva Wall Street.

Tento program není levnou záležitostí, ředitel GJR Eduard Beránek poskytl ze školního rozpočtu peníze na registrační poplatek.

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Kolos s 28 tunami cementu sjel ze srázu.
7

Kolos s 28 tunami cementu se zřítil ze srázu

AKTUALIZOVÁNO

Jirka se nemá důvod bát msty, nic neudělal

Krakov – Jiří Kajínek nemá důvod skrývat se jako štvanec před případnými mstiteli, kteří budou usilovat o jeho život. Myslí si to jeho sestra Miluše Kajínková, která žije v mobilhausu v osadě Peklo u Krakova na Chrudimsku.

Policisté našli ženu pod vlivem drog v lese

Skutečsko – Policisté hledali v okolí Zhoře u Skutče ženu, která měla podle oznámení tahat kameny z tamní řeky. Svědek jejího navýsost podivného chování o ní měl obavy. Jak se ukázalo, právem.

AKTUALIZOVÁNO

Nejde mi ani brečet, jak jsem šťastná, říká Kajínkova kamarádka

Chrudim - Prožila několik skoro bezesných nocí a hlavně tu včerejší měla žaludek takříkajíc na vodě. Čím víc byla na spadnutí milost prezidenta Miloše Zemana Jiřímu Kajínkovi, tím víc se v jeho letité kamarádce z rodných Prachovic na Chrudimsku Zdeně Havelkové svíral strach, aby od milosti prezident nakonec neustoupil.

Městský park v Chrudimi bude patřit zdravotníkům

Chrudim – Sedm desítek dětských zdravotníků okresu se ve středu utká v Chrudimi. V Městském parku se od 9 hodin koná soutěž mladých zdravotníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies