VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti nabírají cenné zkušenosti

Chrudim - Střední průmyslová škola Chrudim rozšiřuje mezinárodní spolupráci a v rámci evropského vzdělávacího programu Erasmus+ realizuje tři mezinárodní projekty. Díky finanční podpoře Evropské unie tak úspěšně pokračuje nejen více jak desetiletá spolupráce se Spojenou školou ve slovenském Martině, ale kontakty škola navázala i s partnerskými institucemi v několika dalších evropských zemích.

29.5.2015
SDÍLEJ:

Chrudimští studenti pracují s CNC systémem Heidenhain.Foto: archiv školy

Učitelé i žáci

Prioritou naší organizace je pochopitelně technické vzdělávání, následované rozvojem jazykových znalostí žáků. Uskutečnily se tak pracovně-studijní pobyty, a to Čechů v Martině i Slováků v Chrudimi.

Čeští pedagogové strávili týden sledováním práce svých kolegů na Střední škole podnikání. Zaměřili se na hospitační činnost na hodinách podnikání, management, marketing, komunikace v podnikání nebo podnikatelská etika. Byl jim také předveden postup tvorby podnikatelského plánu a jeho obhajoba studenty.

Slovenští pedagogové u nás navštívili firmu Festo a sledovali práci žáků a metodiku výuky svých kolegů v předmětech programování CNC, automatizace nebo řízení a regulace.

Výměnné pobyty

V dubnu a květnu pak proběhly výměnné pobyty žáků zmíněných škol. Čeští studenti strojírenství se na Slovensku podrobně seznámili s CNC systémem Heidenhain, jehož zvládnutí pro ně bude bezpochyby znamenat konkurenční výhodu na trhu práce a na jehož výuku se Spojená škola v Martině specializuje. Slovenští žáci se na SPŠ Chrudim naučili pracovat s pneumatickými a hydraulickými systémy.

V závěru pobytu obdrželi stážisté nejen absolventské certifikáty v mateřském a anglickém jazyce obsahující hodnocení jejich studijních a pracovních výkonů, ale i Europass Mobility, který podrobně zaznamenává jejich zahraniční zkušenosti a poskytuje potenciálnímu zaměstnavateli podrobné informace o praxi držitele.

Certifikát na konci

O lepší znalost jazyků, ale i o rozvoj tolerance a chápání odlišných kultur by se měl postarat projekt No Enemies Violence Equal Rights (Bez nepřátelství a násilí za rovná práva), který potrvá do srpna 2017. Na projektu se podílí šest evropských škol a vedle české a slovenské strany jsou zastoupeni i polští, italští, portugalští a turečtí partneři.

Dvacítka českých studentů bude moci vycestovat do výše uvedených zemí a zúčastnit se projektových aktivit zaměřených na boj s rasismem, nesnášenlivostí a předsudky.

V únoru navštívila čtveřice žáků SPŠ Chrudim Portugalsko, kde si všichni vyzkoušeli mimo jiné i prezentaci školy, města a republiky před mezinárodním publikem.

Zdeněk Šípek, Jana Vozarová,

koordinátoři projektů

Autor: Redakce

29.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově ulici raději neparkujte

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

Po srážce zůstala honda nadranc

Přestavlky – Děsivě vypadající nehoda se stala v pátek před devátou ráno na silnici mezi Přestavlky a Rosicemi.Řidič naštěstí utrpěl jen lehká zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení