VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svatba na zámku? Stále více lidí si přeje pohádku

Vysoké Mýto/Nové Hrady - V souvislosti s rostoucím počtem obyvatel v posledním desetiletí schválili před několika lety zastupitelé města, že obřadní síní nebude jen určený prostor v budově městského úřadu na náměstí Přemysla Otakara II., ale také jeden ze sálů v rokokovém zámku v Nových Hradech.

10.7.2008
SDÍLEJ:

Zámek Nové Hrady.Foto: DENÍK/ archiv

Oba prostory jsou velice využívány, a to především při svatebních obřadech. Za první polovinu letošního roku bylo na vysokomýtské radnici oddáno 26 párů, na novohradském zámku už dokonce padesátka dvojic. „Zámek je velmi žádaný, o obřady je mezi snoubenci velký zájem.

Sudé soboty jsou tady již zcela zaplněny, proto jsme přistoupili i k některým pátkům a oddává se tedy opravdu také v pátek,“ poznamenala k zájmu o Nové Hrady matrikářka vysokomýtské radnice Jaroslava Zajíčková. Dokladem jejího tvrzení je fakt, že také v poslední červnový pátek se v zámku oddávalo.

„Vloni uzavřelo v Nových Hradech 97 dvojic manželství, pro letošek se rýsuje ještě vyšší počet. Sezona už vlastně v zámku neplatí, podle přání se oddává po celý rok. Letos jsem začínali svatebním obřadem s občanem Iráku. Pak byli postupně oddáni například lidé z Velké Británie, Německa a Portugalska.

Poslední červnový pátek uzavřeli svazek manželský muž a žena z Kanady. Připravuje se obřad občanů se státním občanstvím Jihoafrické republiky, Nizozemska, Francie a Spojených států amerických. Teď jsem zodpovídala dotaz související s uzavřením sňatku, kde bude mít jeden ze snoubenců občanství Pobřeží slonoviny,“ pokračovala Jaroslava Zajíčková v potvrzování zájmu těch, kteří se rozhodli uzavřít manželský svazek.

Síň na Městském úřadu ve Vysokém Mýtě vyhledaly letos již vdavekchtivé a ženitbychtivé páry, z nichž jeden snoubenec byl občanem Slovenska, Ukrajiny nebo Ruska. „Vloni jsme na radnici oddávali také obyvatele Indie nebo Austrálie,“ uzavřela matrikářka Jaroslava Zajíčková.

Jiří Koníček

10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies