71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Limonádový Joe je inspirací pro děti filmařů

V Kutříně tráví na táboře léto již tradičně děti filmařů z Barrandova.

V Kutříně tráví na táboře léto již tradičně děti filmařů z Barrandova. Autor: Radan Kukal

15.8.2011 14:38

Kutřín – /FOTOGALERIE/ Tak trochu jiné prázdniny, to je léto strávené na filmařském Táboře Barrandov. Ten je již od padesátých let minulého století oblíbeným zpestřením léta pro několik generací dětí československých filmařů.

Z těch známějších jmenujme například děti režisérů Františka Vláčila, Juraje Jakubiska, Zdeňka Svěráka, či vnuka režisérky Marie Poledňákové, malého Vašíka, který letos přijel na tábor již popáté. A nejde jen o účastníky. Synové Juraje Herze a Evalda Schorma dokonce dělali na Táboře Barrandov oddílové vedoucí. Letos tábor probíhá v Kutříně u Skutče, v krásné lesnaté krajině předhůří Žďárských vrchů. Pro 80 dětí ve věku 7 až 15 let je zde připraven patnáctidenní turnus, na kterém je, kromě tradičního programu, čeká i řada nevšedních překvapení.

Pro účastníky tábora je připraveno množství nových zážitků, výletů, branných a bojových her, sportovních soutěží, karneval, táborová pouť, promítání barrandovských filmů či westernová show, a především poutavá celotáborová etapová hra z westernového prostředí. Malí táborníci se v ní utkají o uvolněné místo táborového šerifa a ti nejlepší utvoří jeho družinu ochránců zákona. Hra navazuje na legendární western O. Lipského Limonádový Joe aneb koňská opera, který natočilo Filmové studio Barrandov v roce 1964, a který ctí morální hodnoty jako jsou poctivost, čest a pravdomluvnost, a naopak odsuzuje alkohol, díky čemuž je perfektním příkladem pro děti a mládež. Touto hrou si účastníci mimo jiné připomenou 80. narozeniny Barrandova, které připadají právě na letošní rok.

Chybět ale nebudou ani filmařské novinky. „Každoročně se snažíme, abychom dětem zorganizovali táborovou premiéru nového českého filmu. Letos se mohou těšit na pohádku režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, jejímž koproducentem je i Barrandov Studio, a také na besedu s jejími tvůrci,“ říká hlavní vedoucí tábora Radan Kukal.

Poptávka po místech v táboře je obrovská, a kapacita zdaleka nestačí. Ačkoliv se tábor koná až v srpnu, konkrétně ve dnech od 7. do 21. srpna, už v dubnu bylo vyprodáno. „Hned začátkem února, kdy si mohli zájemci podat závaznou přihlášku, byla polovina míst obsazena. Do konce dubna se po ostatních volných místech jen zaprášilo,“ uvádí Radan Kukal.

Mezi nejoblíbenější část programu patří branné dny připravované ve spolupráci s Armádou ČR (AČR) a Policií ČR. Příslušníci 102. průzkumného praporu AČR z Prostějova letos seznámí děti se svou činností, výstrojí a výzbrojí. Do tábora také ve středu přiletí vojenský vrtulník Mi-17 plný parašutistů. Průzkumníci dětem předvedou výsadek v neznámém terénu na kulatých padácích i na křídlech, děti si budou moci prohlédnout vrtulník, a dokonce na vlastní kůži vyzkoušet některé činnosti vojenských profesionálů.

„Pro děti jsme připravili i zajímavé soutěže o hodnotné ceny, které jsme získali od našich štědrých sponzorů . Všichni se budeme snažit dětem jejich zasloužené dny odpočinku co nejvíce zpříjemnit,“ dodal Kukal.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Michal Hudček zpívá sto šedesáti dětem na improvizovaném pódiu tábora Balda

Kometa pozvala na tábor finalistu SuperStar

Chrudim - Zpěvák Michal Hudček se hodinu podepisoval nadšeným dětem na fotografie, do památníků i na ruce.

Ilustrační foto

Dětské tábory: v případě problémů volejte hygieniky

Chrudimsko - Prázdniny se už skoro lámou do poloviny a na Sdružení obrany spotřebitelů se začínají obracet první rodiče, kteří byli na letním táboře svých dětí nemile překvapeni…

Na táboře ve Zderazi je živo neustále.

VIDEO: Táborníci si odvezou zážitky i tričko

Zderaz - Ve Zderazi, na úpatí Českomoravské vysočiny, která je jednou z ekologicky nejčistších oblastí České republiky probíhá 4.tábor pořádaný Klíčkem Chrudim.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Slavní vzpomínají na Remundu: Byl to šarmantní a moudrý muž

Slavní vzpomínají na Remundu: Byl to šarmantní a moudrý muž

Smrt herce a režiséra Stanislava Remundy (†84) zasáhla mnoho lidí. Jeho herečtí kolegové a kamarádi… celý článek ›

Zoufalá manželka Eva: S milenkami se o Ratha nedělí jen v base

Zoufalá manželka Eva: S milenkami se o Ratha nedělí jen v base

Zákonitá choť poslance Davida Ratha, paní Eva, je prý z obvinění svého muže a jeho vzetí do vazby na… celý článek ›

Čech: 80 tisíc lidí mi zpívalo k narozeninám. To se všem nepoštěstí

Čech: 80 tisíc lidí mi zpívalo k narozeninám. To se všem nepoštěstí

Fotbalová reprezentace už je na rakouském soustředění v Bad Waltersdorfu kompletní, po kapitánu Tomáši… celý článek ›

Těhotná Csáková: Hysterický záchvat kvůli ztracenému synovi

Těhotná Csáková: Hysterický záchvat kvůli ztracenému synovi

VIDEO: Zpěvačka Ilona Csáková (41), která je v pátém měsíci těhotenství, se v horkém dni ve Žlutých… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz