VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šest vosích žihadel zvětšilo poprsí Sabině Laurinové

Skuteč, Kutřín – /FOTO/Herci z pohádky Čertova nevěsta vyrazili potěšit děti na Tábor Barrandov do Kutřína u Skutče. Táborníky zastihli ve víru táborové poutě. Na různých zábavných atrakcích děti získávaly táborové tolary, jež směnily v obchodě za různé hodnotné ceny.

20.8.2011
SDÍLEJ:

Herci z pohádky Čertova nevěsta přijeli za dětmi do Tábora Barrandov v Kutříně u SkutčeFoto: Radan Kukal

Pouť byla jedním z vrcholů tábora Barrandov Studia. Do podhůří Žďárských vrchů jezdí děti filmařů už od 50. let minulého století. Táborová základna se nachází u Kutřína nedaleko Toulovcových maštalí. Vedení tábora pro děti každoročně připravuje celotáborovou etapovou hru. Ta se tentokrát inspirovala westernem Limonádový Joe aneb Koňská opera, s níž si táborníci připomněli i osmdesáté narozeniny barrandovských ateliérů.

Městečko Kutrhorn hledá svého šerifa. Tím se může stát jen ten nejlepší z řad táborníků. Předtím ale musí splnit mnoho disciplín. Jmenujme třeba šifrování, uzlování, táborník ale musí ukázat i svou hbitost a tělesnou zdatnost. V pořadí další pak utvoří družinu jeho pomocníků.

Formana si spletl

Vedení tábora připravilo pro 85 dětí ve věku 7 až 15 let během patnáctidenního turnusu zajímavý program, jehož vyvrcholením byla právě táborová premiéra pohádky Čertova nevěsta, kterou spoluprodukovalo Barrandov Studio. Na premiéru se děti velmi těšily a především dívkám se moc líbil Václav Šanda, sympatický představitel hlavní role pohádky filmového Štěpána. Doprovodil ho snad nejobsazovanější český herec Jan Kuželka, který hrál chytrého poustevníka. Během diskuse si děti zasoutěžily i o zajímavé filmové ceny.

Honzu Kuželku znají děti z řady českých pohádek, seriálů a filmů, jako například Nejkrásnější hádanka, Jak se budí princezny, Chobotnice z II. patra, Arabela, Návštěvníci, Copak je to za vojáka, Lucie postrach ulice nebo O princezně, která ráčkovala.

„Režiséři mě nejčastěji obsazují do rolí kuchařů, řezníků a holičů“, říká Kuželka. Herec si mnohokrát zahrál také v zahraničních filmech a seriálech, které se v ČR natáčejí, jmenujme alespoň snímky Edith Piaf, Mladý Indiana Jones, či Amadeus.

Na natáčení oskarového Amádea Kuželka zavzpomínal: „Jednoho dne pro mě přišla máma, že mi volá nějaký režisér z Barrandova. Byl to Jan Schmidt. Že prý na Barrandově točí nějaký film Čechoameričan Miloš Forman a chtěl by mě vidět. Neváhal jsem ani chvilku a druhý den jsem se na Barrandov vydal. V produkci nikdo nebyl. Najednou se rozlítly dveře, vešel chlap v džínách a povídá: „Čau, ty tu točíš?“ Jo, povídám, čau, čekám tu na Miloše Formana, chce mě vidět. A co ty, taky děláš Amádea? „Jo, dělám. Já jsem Miloš Forman.“ Myslel jsem, že se na místě propadnu. Světoznámého režiséra jsem si spletl s jedním barrandovským rekvizitářem.“

Třetí ňadro

Ale zpět do tábora. V jeho okolí se letos přemnožily vosy. Vašek Šanda se s proto s dětmi podělil o veselou historku z natáčení pohádky: „Sabina Laurinová byla jako královna svázána v dobovém korzetu. Byl to překrásný kostým. Zalíbil se i jedné vosičce, která se jí usadila mezi ňadry a píchla jí tam žihadlo. A ne jedno. Dalších šest jich nasázela královně dovnitř korzetu. Byli jsme asi jediný film v historii kinematografie, ve kterém herečce přímo na place vyrostlo třetí ňadro.“

Celých 14 dní měly děti nabitý program. Kromě zápolení v celotáborové etapové hře je čekala ještě celá řada akcí. Zábavnou formou se naučily třídit odpad. Vedoucím i kamarádům ukázaly, co umí při Wetašo, což byla táborová obdoba úspěšné Talentmanie.

Nejstarší oddíly absolvovaly přednášku z cyklu (Ne)zvratné osudy. Přijeli za nimi dva Václavové. První Václav byl profesionálním řidičem autobusu, za celou svou dobu se setkal s několika nehodami. Jemu změnila osud nehoda na motorce, kvůli nedbalosti technika. Využil nabídky a o své nehodě dětem vyprávěl v autobuse, kterým děti na tábor přijely. Osud druhého Václava ovlivnily chyby profesionálních řidičů.

V režii armády

Velké pozornosti se na táboře těší i branné dny, jež jsou pro děti připravovány ve spolupráci s Armádou ČR. Letos vrtulníkem Mi-17 přiletěli parašutisté 102. průzkumného praporu z Prostějova. Dětem se na obloze naskytlo divadlo, během něhož parašutisté vyskákali na kulatých padácích i na křídlech a děti sledovaly výsadek v neznámém terénu. Kromě prohlídky vrtulníků si děti na vlastní kůži vyzkoušely i některé činnosti vojenských profesionálů: vojensko-taktické lezení na opičí dráze a vodní orientační závod na raftech.

Část prázdnin na táboře u Kutřína trávily také děti známých filmových jmen. Jmenujme třeba děti režisérů Františka Vláčila, Juraje Jakubiska, Zdeňka Svěráka či vnuka režisérky Marie Poledňákové, malého Vašíka, jenž jede na tábor již popáté. A nejde jen o účastníky tábora. Synové režisérů Juraje Herze a Evalda Schorma dokonce dělali v Táboře Barrandov oddílové vedoucí.

20.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení