VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tržnice patřila zpěvákům předškolního věku

Rosice – Mottem letošního 2. ročníku pěveckého minifestivalu Folková školka pořádaného v Rosicích u Chrasti bylo: „Světem křížem krážem“.

3.6.2010
SDÍLEJ:

Druhý ročník folkové školky v Rosicích u Chrasti. Foto: archiv MŠ Rosice

Loňské nevlídné počasí neodradilo MŠ v Rosicích od zorganizování dalšího folkového minifestiválku.

Přestože byly v sobotu všechny volební místnosti v plném provozu, sešla se na rosické tržnici spousta lidiček. Těšili se na hlásky malých i větších zpěváčků.

Motto letošního minifestivalu bylo: „Světem křížem krážem“.

Po vyslechnutí hymny rosické školky následovaly křtiny. Tentokrát se křtila vlajka minifestiválku. A jak jinak na akci dětí, než rychlými špunty. Autorem loga je Mudr. Pavel Fila. Je autorem i loga rosických zpěváčků Rosniček, které ve svých nových tričkách vystoupily jako první.

Pozvání opět přijaly Klíček a Klíčenky, sbory při MŠ Sv. Čecha z Chrudimi, a Zvoneček ze ZŠ Chrast. Dále zavítaly děti z MŠ pavoučka Poutníčka ze Řestok a „indiánské děti“ z MŠ Luže.

Nakonec se všechny sbory sešly na pódiu, aby se s diváky rozloučily závěrečnou písní „Veď mě dál, cesto má“ za doprovodu kapely Šmehydlo.
Nejkrásnější odměnou pro zpěváčky byl potlesk obecenstva, nejkrásnější odměnou pro publikum radost v dětských očích.

V jedné z mnoha písní zaznělo: „ …je dobré najít někoho, někoho vedle sebe, kdo řekne ti, jdem do toho, ty máš mě a já mám tebe …“.
Tak ať nás příští rok stejná cesta přivede zase zpět, a společně půjdeme “do toho“ už potřetí.

Pokud budete k nám do Rosic chtít přijet dříve, než za rok, můžete navštívit Rosické trhy, které budou každou sobotu dopoledne až do Vánoc.

Přijet můžete i když nejste příznivci nakupování a navštívit galerii „Fantazie umění“ rozšířenou o malou výstavu hasičsko - zemědělského muzea, která je umístěna v peci bývalé cihelny a bude otevřena od 26. června každou sobotu při konání trhů. Ve stejný den oslaví místní hasičský sbor 130. výročí založení hasičského sboru v Rosicích - Seslávkách.

Oslavy začnou ve 13.30 v kostele Sv. Václava vysvěcením hasičského praporu a po průvodu obcí budou pokračovat v areálu Rosických trhů ukázkami z činnosti hasičů a hasičské techniky. Oslavy zakončí taneční zábava, na které zahraje kapela Holá beznaděj.

Jste-li příznivci folkové muziky, Vaše příležitost k návštěvě „Folkové cihelny“, opět v areálu Rosických trhů, přijde 24. července od 17 hodin. Velkým lákadlem, mimo jiné, bude i Pavlína Jíšová a hradecká Lokálka.

Pokud se Vám u nás v Rosicích zalíbí, můžete se zúčastnit tradiční noční hasičské soutěže „O pohár starosty obce“ 11. září od 20 hodin. Jak je dobrým zvykem, celý večer doprovodí kapela Šmehydlo.

O těchto i dalších rosických akcích se můžete dočíst na obecních webových stránkách obec-rosice.cz. Na Vaši návštěvu se těší všichni pořadatelé.

Miroslava Vagenknechtová,
Rosice u Chrasti

3.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Nehoda opilého a vybodovanéo řidiče

Muž řídil bez bodů, zato opilý, a naboural

Barokní drama začíná v osm večer

Chrudim – V Muzeu barokních soch již vyrostlo pestrobarevné jeviště, herci začínají zkoušet a ve čtvrtek od osmi večer zde hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvede Il natal di Giove. Tím začne třídenní Letní barokní scéna.

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

Chrudim – Chrudimský MFK ukázal v sobotní premiéře, jak přilákat diváky do hlediště. Samozřejmě, můžete namítnout, že přijdou těžší soupeři, přijdou utkání venku a spoustu jiných argumentů. Hráčům by to mělo být jedno – měli by chtít opakovat dobré výkony. To koneckonců chce i jejich trenér Pavel Jirousek. Dobrá série je předpoklad úspěchu.

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení