VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden mobility nabízí bohatý program

Chrudim Město Chrudim v těchto dnech realizuje Evropský týden mobility a Evropský den bez aut.

17.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Pancer

Kromě besed na základních školách a dopravně bezpečnostních akcí je připraven i další bohatý program. Dnes od 16 do 18 hodin se například na dopravním hřišti v Městském parku uskuteční akce nazvaná „Na kolo jen s přilbou." Vstupenkou na ni bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton a následně proběhne slosování o zajímavé ceny.

V úterý 16. září 2014 zahájí město Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21, Evropský týden mobility a Evropský den bez aut. Jeho letošní motto zní: „Naše ulice, naše volba". Po celý týden (16. – 22. září 2014) budou ve spolupráci s partnerskými organizacemi připraveny akce, které jsou zaměřeny na podporu alternativních druhů dopravy, zdravého životního stylu a prevenci úrazů v dopravě.

Po celý týden budou probíhat besedy na základních školách pro 1. třídy na téma „Základy bezpečného přecházení" a pro 4. třídy na téma „Používání reflexních materiálů a cyklistických přileb, bezpečná jízda na kole, základní silniční předpisy apod." Všechny děti si z besed odnesou drobné reflexní předměty.'

K Evropskému týdnu mobility bude ještě doplňkově připravena v úterý 23. 9. 2014 od 14:00 hodin na Domu s pečovatelskou službou v ulici Obce Ležáků v rámci Klubu seniorů beseda na téma „Bezpečnost seniorů v silničním provozu – v roli chodce, řidiče, cyklisty a při jízdě MHD." Pro účastníky je připraven dárek. Akci připravuje BESIP. 

Program Evropského týdne mobility

Úterý 16. 9. 2014 proběhne dopravně bezpečnostní akce zaměřená na správné přecházení vozovky u ZŠ Dr. J. Malíka „Zebra se za tebe nerozhlédne" ve spolupráci s PČR a BESIP.

Středa 17. 9. 2014 v 10:00 hodin budou dětem v MŠ Strojařů v Medlešicích předány reflexní vesty. Akce se ponese v duchu hlavní zásady „Vidět a být viděn". Jejím cílem je naučit děti používat reflexní materiály a zvýšit tak jejich bezpečnost v silničním provozu. Dětem bude při této příležitosti připomenuto několik zásad bezpečného přecházení a bezpečné jízdy na kole. Akce se zúčastní BESIP i Městská policie.

Středa 17. 9. 2014 od 16:00 do 18:00 hodin na dopravním hřišti v Městském parku – Na kolo jen s přilbou.
Vstupenkou na akci bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton. Proběhne slosování o zajímavé ceny. Pro veřejnost budou připravena stanoviště partnerů: BESIP, ČČK, Městské policie, TyfloCentra apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí. Mediálním partnerem akce je Rádio Pohoda.

Čtvrtek 18. 9. 2014 v 9:30 hodin sraz před budovou č. p. 274 v Městském parku – „Vycházkové rozjímání chrudimskými parky" - putování za zajímavostmi chrudimské přírody s klienty Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim. Akci připravuje Ekocentrum Zelený dům.

Od 12:00 do 16:30 hodin na Resselově náměstí Kolo pro Afriku – DARUJTE dosloužilé kolo, helmu, náhradní díly nebo nářadí na kolo jakékoli kvality dětem v Africe. Posláním akce je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

Sobota 20. 9. 2012 od 10:00 do 12:00 hodin a od 14:00 do 16:00 hodin „Výlet krajem Chrudimska, aneb změňte s námi koloběh života. Zadupeme společně vaše starosti." Zážitkový výlet po Železných horách s Renatou Kašparovou - ŽENY s.r.o. Pracovna Chrudim, FitKoloběh. Rezervace koloběžek je nutná předem min. 24 hodin na tel: +420 776 759 744 nebo email renata.kasparova@zenysro.cz nebo na www.facebook.com/FitKolobeh.cz.

Pondělí 22. 9. 2014 – Evropský den bez aut – tento den budou uzavřeny prostory před MŠ Dr. J. Malíka a MŠ Strojařů, kde bude probíhat program ve spolupráci s BESIP, MP, ČČK apod.  „ZKUS TO JINAK – NA KOLE!" U příležitosti nově nainstalovaných stojanů na kola u MŠ Dr. J. Malíka je připravena akce i pro rodiče. Ti, kteří tento den přijedou s dětmi do MŠ na kole, získají drobný dárek. Společnost Arriva Východní Čechy, a. s., připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma.

Autor: Redakce

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Obsluha speciálního vozidla pro monitoring a čištění kanalizace.

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

BMW řady 7.
AUTOMIX.CZ
10

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Bez vstřelené branky Chrudim napoprvé prohrála

Chrudim – První přípravné utkání před nadcházející sezonou sehráli o víkendu fotbalisté MFK. Vyjeli za ním do malé vísky Medlov, kde se střetli s loňským vítězem MSFL, Sportovním klubem Uničov.

Kulturní dění v Bojanově pokračuje

Bojanov – Nedávným setkáním rodáků a přátel městyse kulturní dění v Bojanově zdaleka nekončí. 

Pardubice hostí festival nepočítačových her

Pardubice – V pardubickém Kulturním domě Dukla ve čtvrtek začíná největší festival nepočítačových her v republice zvaný Gamecon. Až do neděle zde bude možné vyzkoušet nejrůznější aktivity od deskových her, přes vodní bitvu až po pozorování noční oblohy. 

Sucho nahrává kůrovcům. Stromy mají méně síly

Pardubický kraj – Sucho a kůrovec. Tato dvojice nyní ohrožuje české lesy. Oslabené dřeviny jsou náchylnější vůči cizopasným houbám i škůdcům. Teplotní extrémy oslabují lesní porost. Nejvíce je tímto vývojem ohrožen právě smrk a jeho hlavním škůdcem je právě kůrovec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení