VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U Chrasti vyrostl lesík z trubek

Chrast – Vedle úpravny vod ležící na konci Chrasti směrem na Podlažice vyrostl v nedávné době malý lesík vodovodních trubek, které trčí ze země. Vedení Geoparku Železné hory zde touto cestou doplnilo již stávající informační altán věnovaný právě podzemním vodám. Podobná místa, leč zasvěcená jiným tématům, lze nalézt na území celého Geoparku Železné hory – například pod Lichnicí nebo ve Vápenném Podole.

11.11.2016
SDÍLEJ:

Doplněná expozice u PodlažicFoto: Geopark Železné hory

„Jedno z témat geoparku je právě hydrogeologie a altán u Podlažic je věnovaný vodárenství. Instalovali jsme zde takový lesík z trubek, aby turisté viděli, co se do vrtů podzemních vod dává, jakou mají trubky podobu a jakým způsobem se voda z podzemí čerpá," vysvětluje za vedení geoparku Jan Doucek.

Kromě nové expozice přibude také nový přístup do areálu přímo z chodníku, aby místo bylo co nejvíce dostupné. Jelikož se altán nachází v oploceném areálu úpravny vody, jeho „otevírací" doba je závislá na pracovnících VaKu.

Do měsíce by podle Jana Doucka měla být instalace nové expozice hotová a do konce roku zde přibudou ještě informační tabule, aby od nové sezóny altán sloužil geoturistům naplno.

Autor: Lukáš Vaníček

11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Chrastecké ženy se sekačkami. Potkat je můžete například v zámeckém parku nebo na travnatých plochách v oblasti chrasteckých Lipek.

Sekaček se chopila i trojice žen

Díky donátorům může vzniknout cyklocentrum pro hendikepované i mateřské centrum

Hlinsko – Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci šesti dary v hodnotě 275 tisíc korun. Jde o největší sumu na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

„Loutkárna“ oslaví už 45. narozeniny

Chrudim – Za pár dů začíná již 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim a naše muzeum bude hostit část doprovodného programu této tradiční přehlídky amatérského loutkového divadla a také zde od 30. června bude fungovat i oblíbená hospůdka pro návštěvníky festivalu.

Na koupališti tonul chlapec

Skuteč – Skutečské koupaliště se v úterý krátce po půl jedné odpoledne stalo dějištěm dramatické události. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, měl tu tonout malý chlapec.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Pardubice - Policisté v Pardubickém kraji žádají veřejnost o pomoc pří pátrání.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies