VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ubytovny v Hlinsku i Chrudimi zdražují poplatky

Hlinsko/Chrudim - Ubytovny spravované největšími městy okresu v posledních dnech upravily poplatky. Radnice, jež navýšení sazeb zavedly, přistupovaly k tomuto kroku z naprosto rozdílných důvodů. I když je název obou objektů stejný, jejich charakter se naprosto liší.

31.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

V Hlinsku provozují ubytovnu asi tři měsíce. Vznikla díky uvolněnému internátu bývalého strojírenského učiliště v Máchově ulici. Nocležníky jsou většinou dělníci, ale i cykloturisté nebo děti na školním výletě. „Počítáme s tím, že objekt bude sloužit i pro případ problémových situací, jako je konflikt v rodině, nepříznivá sociální situace, požár a podobně,“ vysvětluje hlinecká starostka Magda Křivanová

V poslední době se v Hlinsku případy domácího násilí, jež by musely být řešeny náhradním ubytováním oběti, nedějí. „Před třemi lety jsme v internátu mohli ubytovat jednu rodinu postiženou velkým požárem bytového domu. Takže vlastně už pro vyřešení krizové situace objekt posloužil,“ dodává Magda Křivanová. Rada města Hlinska schválila úpravu poplatků pro uživatele ubytovny. Týká se jednolůžkových pokojů, u kterých se denní sazba 90 korun zvýšila na 130 korun.

Město Chrudim si pořídilo ubytovnu ze zcela pragmatického důvodu. Přestavbou bývalého azylového domu v Tovární ulici získalo zařízení, do kterého může vystěhovat nepřizpůsobivé občany, tedy většinou dlužníky nájemného v městských bytech. Ani poté, co se tyto osoby ocitnou v ubytovně, jim nikdo zadarmo nic nedá. Naopak se nedávno vedení města rozhodlo ke zdražení ceníku. Rodiny, které v ubytovně žijí, ho musí respektovat. Vybavení domácnosti se už také nevede. I vařič si musí rodiny koupit samy. Vracely je totiž zpět rozbité.

Stanou se ubytovny luxusem pro sociálně slabé? Nebo byste „přitvrdili“? Diskutujte v diskuzi (pod článkem).

Autor: Romana Netolická

31.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies