VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hlinsku uloží hnízda na tříděný odpad pod zem

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili plán odpadového hospodářství. Pro obyvatele města to znamená, že se zvýší počet sběrných míst na tříděný odpad, a to o dvanáct nových stanovišť. V současné chvíli jich je zde rozmístěno 44.

18.3.2017
SDÍLEJ:

PODZEMNÍ KONTEJNERY mají vylepšit vzhled města.Foto: Deník

„Podle plánu bychom chtěli mít padesát šest sběrných míst, aby všichni obyvatelé měli tato místa v patřičném dosahu," poznamenává hlinecký starosta Miroslav Krčil a pokračuje: „Plán odpadového hospodářství pro město vytvořila tatáž společnost, která jej připravila pro celý Pardubický kraj, takže je v souladu s aktuálními podmínkami v celém kraji."

Plán odpadového hospodářství však platí jen do roku 2023. Proč, to starosta Krčil vysvětluje slovy: „Od roku 2024 se mluví o výrazném zásahu a omezení skládkování, nic ale není jisté, proto bude platit jen šest let."

DVANÁCT STANOVIŠŤ

Při kalkulaci vyšlo najevo, že by v Hlinsku mělo vzniknout dvanáct nových míst pro tříděný odpad. Shodou okolností toto číslo přesně odpovídá počtu stanovišť, o kterých už před časem vedení města uvažovalo, že je skryje pod zem.

Oba projekty se tak spojily do jednoho. Dvanáct stanovišť v centru města a na největším sídlišti by měli technici zakopat. Tímto způsobem nahrazené nádoby na odpad se přesunou do jiných lokalit Hlinska, kde zatím chyběly.

Jak starosta Krčil dále uvádí, nové kontejnery na odpad budou stát zhruba 11,5 milionu korun bez DPH. Město podá žádost o dotaci ze Státního fondu životního prostředí. „Projekt je připravený, rozhodli jsme se ale počkat, až nastanou výhodnější podmínky. V několika příštích měsících by měla být výzva vypsána, pak podáme žádost," vysvětluje Miroslav Krčil.

LAHEV ZA LAHVÍ

Některým hlineckým obyvatelům však vadí, že do stávajících kontejnerů na plasty vede pouze úzký otvor. Neprojde jím celá taška s vytříděným odpadem najednou, a oni tak musejí ládovat do nádoby jednu láhev za druhou. Volají proto po odklápěcích víkách. Starosta Krčil ujišťuje, že nové kontejnery budou mít vstupní otvor mnohem komfortnější.

Autor: Lukáš Vaníček

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z památníku v Ležákách.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Ilustrační foto

Zloděj ukradl z auta 133 tisíc korun

V Litomyšli zvítězily šmorny z chrudimské školy

Chrudim – Na Gastronomických slavnostech Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli se o minulém víkendu uskutečnila i soutěž odborných škol na téma „Knedlíky a šmorny". Šmorn je druh knedlíku, který se nevaří, ale peče.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Chrudim/Pardubice – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

V Ležákách vystaví kosatce

Ležáky – V minigalerii památníku Ležáky bude v pátek otevřen 3. ročník výstavy kosatců, Květy pro Ležáky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies