VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nové budově radnice jezdí skleněný výtah vyrobený Tramontáží

Heřmanův Městec - V pondělí začal působit Městský úřad Heřmanův Městec ve zbrusu nové budově. „Měl jsem tu moc hezkou reakci od jednoho z občanů, který nový úřad bere, jako kdyby přešel ze století 17. do století 21.," popisuje reakce místních obyvatel starosta Josef Kozel.

26.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Pod nohama zem

Aby byla budova bezbariérová, bylo třeba postavit i nový výtah, který však není jen tak ledajaký. „Firma Tramontáž Chrudim mohla konečně uplatnit své zkušenosti a profesní zdatnost na zakázce v našem kraji. Vybavili jsme nově vybudovaný Městský úřad v Heřmanově Městci atypicky řešeným proskleným výtahem v přistavěné výtahové šachtě," říká Vratislav Čapek, ředitel Tramontáže Chrudim a pokračuje:

„Již v projektu jsme byli postaveni před nesnadný úkol vybudovat výtah s prosklenou kabinou a prosklenými křídly automatických dveří s požární odolností tak, aby bylo zajištěno oddělení požárních úseků a nástupiště byla dostatečně přirozeně prosvětlena."

Vzdušná budova

I když se někteří návštěvníci úřadu obávají prosklené kabiny, výtah je hojně využíván. „Na základě požadavků památkové péče byla architektem navržená prosklená šachta. Udělat i prosklenou kabinku byl už náš nápad a ta volba byla rozhodně správná. Budova je odlehčená. Kdyby zde vznikla zděná výtahová šachta, nebylo by to úplně ono," doplňuje starosta Kozel.

Samotná výroba netradičního výtahu už byla zcela v rukou pracovníků Tramontáže Chrudim. „Konstrukčně, výrobně i legislativně jsme tento nesnadný a náročný úkol beze zbytku splnili. Při vlastní realizaci naši konstruktéři brilantně a rychle vyřešili zhoršené zakládací podmínky výtahu a vynikajícím způsobem si poradili s konstrukčním řešením výtahu s velmi mělkou prohlubní výtahu, která byla limitována již stávající kanalizační přípojkou budovy. To vše ve velmi krátké průběžné době realizace a při dodržení termínu ukončení prací k 30. červnu 2015," uvádí ředitel Čapek a dodává:

„Stinnou stránkou realizace díla je ovšem platební nekázeň směrem k subdodavatelům na technicky zajímavém a náročném řešení výtahu."

Autor: Redakce

26.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ze Svatováclavského jarmarku v Hlinsku.

Státní svátek oslaví v Hlinsku i v Trhové Kamenici společně

Ilustrační foto
1

Zdravotníci podají trestní oznámení

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Skoranov – Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice má velice zajímavý koníček. Coby navigátorka závodí v takzvaném Truck Trialu, tedy že se v nákladním autě snaží překonat na čas i přesnost nejrůznější extrémní překážky. A nevede se jí vůbec špatně. Spolu s řidičem Bohumírem Čápem vyhráli letošní evropský šampionát!

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení