VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Polomu přibude chráněných rostlin

Horní Bradlo - Chráněná krajinná oblast Železné hory připravila návrh nové vyhlášky o přírodní rezervaci Polom.

19.1.2009
SDÍLEJ:

Chráněná krajinná oblast Železné hory.Foto: www.zeleznehory-hm.cz

„V minulém roce byla teprve upřesněna rozloha, předmět ochrany a hranice přírodní rezervace, která byla vyhlášena již v roce 1933. Správa CHKO tedy připravila její přehlášení,“ říká František Bárta, vedoucí CHKO Železné hory.

Důsledkem této změny bude rozšíření ochranného pásma lesa o padesát metrů, byl vypracován návrh rozšířených ochranných podmínek péče, který obsahuje například zákaz jízdy na kole či zákaz sběru lesních plodů bez předchozího souhlasu Správy CHKO. Rozšíří se i seznam chráněných rostlin a živočichů, mezi které bude patřit spolu s ostatními i lýkovec jedovatý, který je regionálně vzácným druhem a v rezervaci se vyskytuje pouze několika exempláři. Mezi chráněné živočichy přibude například žížala podhorská, u které je zde znám nejzápadnější výskyt v České republice.

„Všichni, kteří měli zájem, se mohli do 15. ledna k přehlášení rezervace vyjádřit,“ dodává František Bárta.

(jaz)

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies