VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Volejník: Rekonstrukce pavilonu C bude hodně náročná

Luže  - O rozhovor jsme požádali Václava Volejníka, ředitele Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.Foto: DENÍK/archiv

Léčebna chystá novinky, které se dotknou podmínek léčby všech pacientů. Můžete prozradit, o co jde?

Musíme ještě letos zahájit rekonstrukci sociálních zařízení a opravu technického vybavení v pavilónu C. Kdo léčebnu zná, tak ví, že to je dosud jediný pavilón, kde nebyly provedeny potřebné modernizace a úpravy v posledních třiceti letech. Tato rekonstrukce bude zahájena těsně před Vánocemi a měla by skončit koncem března příštího roku. Protože půjde o stavební úpravy, které budou provázeny velkým hlukem, a došlo by tím k významnému snížení komfortu pro pacienty, bude nutno přesunout zde léčené pacienty do jiného vhodného pavilónu. Po stránce všech bezpečnostních předpisů nejlépe vyhovuje pavilón B. Samozřejmě, že nesmí být ale v této době významněji omezena léčba převážně neurologických pacientů v tomto pavilónu. Budou proto přijata opatření na maximální využití všech dalších léčebných objektů, aby nedošlo k snížení kvality poskytované léčebné péče i pro tuto skupinu pacientů včetně pobytů dětí s doprovodem.

Jak reaguje vedení léčebny na požadavky poskytování léčebné péče typu rehabilitačního ošetřovatelství, která je právě zajišťována v pavilónu C?

Bylo rozhodnuto, po již proběhlých jednáních s VZP, že počet těchto lůžek bude zvýšen na osmdesát, což znamená plnou kapacitu pavilónu C. Výsledkem celé této akce, která bude ukončena v dubnu 2013, by mělo být postupné naplňování celého objektu pavilónu C do plného počtu lůžek pro pacienty s programem „rehabilitační ošetřovatelství". Pro stavební úpravy předpokládá léčebna i částečnou finanční podporu z Programu pro vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením.

Neohrozí tak náročná rekonstrukce podmínky léčby pacientů v ostatních pavilonech?

Veškeré ostatní činnosti a léčebné programy ve všech našich pavilónech samozřejmě budou dále naplňovány ve stejném rozsahu a věříme, že Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé bude stále dobrým místem pro pacienty, kteří potřebují léčbu a pomoc při svých obtížích s poruchami hybnosti různého druhu.

Úplnou novinkou je rozhodnutí, že po dobu vánočních svátků a konce roku 2012 nebude provoz léčebny omezen, a že v této době bude poskytována léčebná péče v plném rozsahu.

Ano, jde o významnou změnu oproti zvyklostem v minulých desetiletích. Léčebna tak reaguje na skutečné potřeby léčených pacientů a snaží se o optimální nabídku svých služeb i v tomto období. S tím souvisí také i nabídka pobytů pro samoplátce a další i jednotlivé procedury, či balíčky procedur přímo hrazené klientem, a to včetně ubytování a stravování.

Věříme, že tyto kroky povedou i ke zvýšení dobrého jména naší léčebny a samozřejmě především k plné spokojenosti našich pacientů.

Autor: Romana Netolická

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta a deset zraněných

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Chrast – Na stadionu v Chrasti v sobotu pokračuje hlavním programem dvanáctý ročník setkání čtyřkolkářů s názvem Memoriál Honzy Kašpara.

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies