VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Volejník: Rekonstrukce pavilonu C bude hodně náročná

Luže  - O rozhovor jsme požádali Václava Volejníka, ředitele Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.Foto: DENÍK/archiv

Léčebna chystá novinky, které se dotknou podmínek léčby všech pacientů. Můžete prozradit, o co jde?

Musíme ještě letos zahájit rekonstrukci sociálních zařízení a opravu technického vybavení v pavilónu C. Kdo léčebnu zná, tak ví, že to je dosud jediný pavilón, kde nebyly provedeny potřebné modernizace a úpravy v posledních třiceti letech. Tato rekonstrukce bude zahájena těsně před Vánocemi a měla by skončit koncem března příštího roku. Protože půjde o stavební úpravy, které budou provázeny velkým hlukem, a došlo by tím k významnému snížení komfortu pro pacienty, bude nutno přesunout zde léčené pacienty do jiného vhodného pavilónu. Po stránce všech bezpečnostních předpisů nejlépe vyhovuje pavilón B. Samozřejmě, že nesmí být ale v této době významněji omezena léčba převážně neurologických pacientů v tomto pavilónu. Budou proto přijata opatření na maximální využití všech dalších léčebných objektů, aby nedošlo k snížení kvality poskytované léčebné péče i pro tuto skupinu pacientů včetně pobytů dětí s doprovodem.

Jak reaguje vedení léčebny na požadavky poskytování léčebné péče typu rehabilitačního ošetřovatelství, která je právě zajišťována v pavilónu C?

Bylo rozhodnuto, po již proběhlých jednáních s VZP, že počet těchto lůžek bude zvýšen na osmdesát, což znamená plnou kapacitu pavilónu C. Výsledkem celé této akce, která bude ukončena v dubnu 2013, by mělo být postupné naplňování celého objektu pavilónu C do plného počtu lůžek pro pacienty s programem „rehabilitační ošetřovatelství". Pro stavební úpravy předpokládá léčebna i částečnou finanční podporu z Programu pro vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením.

Neohrozí tak náročná rekonstrukce podmínky léčby pacientů v ostatních pavilonech?

Veškeré ostatní činnosti a léčebné programy ve všech našich pavilónech samozřejmě budou dále naplňovány ve stejném rozsahu a věříme, že Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé bude stále dobrým místem pro pacienty, kteří potřebují léčbu a pomoc při svých obtížích s poruchami hybnosti různého druhu.

Úplnou novinkou je rozhodnutí, že po dobu vánočních svátků a konce roku 2012 nebude provoz léčebny omezen, a že v této době bude poskytována léčebná péče v plném rozsahu.

Ano, jde o významnou změnu oproti zvyklostem v minulých desetiletích. Léčebna tak reaguje na skutečné potřeby léčených pacientů a snaží se o optimální nabídku svých služeb i v tomto období. S tím souvisí také i nabídka pobytů pro samoplátce a další i jednotlivé procedury, či balíčky procedur přímo hrazené klientem, a to včetně ubytování a stravování.

Věříme, že tyto kroky povedou i ke zvýšení dobrého jména naší léčebny a samozřejmě především k plné spokojenosti našich pacientů.

Autor: Romana Netolická

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Nehoda opilého a vybodovanéo řidiče

Muž řídil bez bodů, zato opilý, a naboural

Barokní drama začíná v osm večer

Chrudim – V Muzeu barokních soch již vyrostlo pestrobarevné jeviště, herci začínají zkoušet a ve čtvrtek od osmi večer zde hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvede Il natal di Giove. Tím začne třídenní Letní barokní scéna.

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

Chrudim – Chrudimský MFK ukázal v sobotní premiéře, jak přilákat diváky do hlediště. Samozřejmě, můžete namítnout, že přijdou těžší soupeři, přijdou utkání venku a spoustu jiných argumentů. Hráčům by to mělo být jedno – měli by chtít opakovat dobré výkony. To koneckonců chce i jejich trenér Pavel Jirousek. Dobrá série je předpoklad úspěchu.

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení