VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vděčná maminka pomáhá malováním záložek do knih

Luže – Věříte, že dobří lidé stále ještě existují? Je tomu tak. Jednou z nich je křehká, ale nesmírně cílevědomá žena, paní Hana Hromádková. Je matkou dvacetiletého syna Marka, který trpí neuro-logickým onemocněním závažného charakteru, a je nutné udržet a zlepšovat jeho zdravotní stav intenzivní rehabilitací ambulantní i lůžkovou.

11.1.2017
SDÍLEJ:

Hana Hromádková pomohla Hamzově léčebněFoto: Jana Zavřelová

 „Paní Hromádková se předloni rozhodla, že založí sbírku a získá peníze, které by mohly pomoci dalším dětem při léčení. Začala vyrábět vlastnoručně malované záložky do knih s texty o radosti, lásce, moudrosti, přátelství a prodávat je spolu s Markem i prostřednictvím svých známých, „ říká Lenka Šuglová, primářka dětského oddělení Hamzovy léčebny.

Získávání peněz po malých částkách bylo nesmírně náročné, ale paní Hromádková tomu věnovala hodně své energie. Věděla totiž, že takto získané peníze pomohou dalším dětem. Letos v březnu část sbírkou získaných peněz věnovala potřebné vybrané rodině na konkrétní účel a navíc se rozhodla věnovat 54 tisíc korun našemu dětskému oddělení jako příspěvek na zakoupení léčebného přístroje Bemer.

Dobrá věc se podařila a skoro symbolicky na sv. Mikuláše mohla být slavnostně zahájena Bemer terapie.

„Přístroj Bemer zdokonaluje mikrocirkulaci a tím zlepšuje prokrvení tkání kapilárním systémem. Velmi zjednodušeně řečeno dopraví okysličenou krev po celém těle až do těch nejmenších kapilár a tím zlepšuje funkci přirozených regulačních mechanismů.

Z toho si snadno uděláte sami závěr, že využití Bemeru je nejen léčebné,ale i preventivní. Při lůžkových rehabilitačních pobytech dětí, využijeme Bemer jako součást komplexní terapie, samozřejmě pouze podle indikace lékaře, jejímž cílem je další zlepšení péče o naše dětské pacienty a jejich kvality života. Je to opět něco navíc a jsme rádi, že máme takové podmínky, kdy Bemer terapii můžeme poskytovat dětem zcela zdarma," vysvětluje Lenka Šuglová.

„Paní Hromádková, děkujeme, a přejeme Vám, Markovi a ostatním členům vaší rodiny hodně zdraví, síly a lásky," vzkazují pracovníci lužské léčebny. (jz)

Autor: Redakce

11.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies