VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Hlinska plánuje v příštím roce vytvořit osm sociálních bytů

Chrudimsko – Hlinsko vlastní 327 bytů, o než je velký zájem. Novým žadatelům je proto pronajímá podle směrnice „Zásady pro přidělování bytů ve vlastnictví města Hlinska do nájmu občanům".

6.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Kočí

Podle ní musí zájemci podat žádost o přidělení bytu na předepsaném formuláři. K žádosti je také třeba doložit například potvrzení o bezdlužnosti vůči městu Hlinsku (případně obci, ve které má žadatel trvalé bydliště) a doklad o příjmu.

Z podaných žádostí je vytvořen pořadník, ve kterém jsou zájemci seřazeni podle bodů. Například trvalé bydliště v Hlinsku přinese žadateli hned deset bodů a doložení pracovního poměru pět. Za každé pololetí od nevyřízené žádosti nebo nezaopatřené dítě lze získat jeden bod.

POŘADNÍK A PRAVIDLA

Naopak pokud byl sám zájemce nebo osoba s ním žijící ve společné domácnosti v posledních dvou letech potrestán soudem či přestupkovou komisí, body se odečítají – za přestupek se strhávají tři body, za trestný čin osm. Neplacení nájemného v minulosti odebere bodů rovnou deset.

Aby bylo přidělování bytů spravedlivější, vedení Hlinska nyní pracuje na projektu, který by měl zajistit bydlení i pro sociálně slabší žadatele. V příštím roce by tak mohlo v Hlinsku vzniknout osm sociálních bytů.

Skuteč v současné době vlastní na 180 bytů, které pronajímá. Podle starosty Pavla Bezděka jsou nyní až na jeden obsazené. Pokud se nějaký uvolní, bytová komise vypíše výběrové řízení na nového nájemníka.

PRÁZDNÝ JEN NA CHVÍLI

„Většinou se vypisuje hned, jak nájemci končí smlouva nebo požádá o její ukončení, aby se vybral nový obyvatel a byt nezůstával dlouho opuštěný. Nebo byl prázdný jen na nejnutnější dobu například pro plánované úpravy," říká skutečský starosta.

Zájem o byty přitom podle Pavla Bezděka je poměrně velký. Počty žádostí se liší podle velikost nabízeného bytu, ale v průměru se na každý sejde okolo pěti až šesti žádostí.
Městu Chrudim patří v současné době 459 bytů, mezi než patří klasické nájemní bytové jednotky i byty v domovech s pečovatelskou službou.

Zájemce o přidělení bytu musí podat písemnou žádost a splnit předepsané podmínky. Jedním z kritérií jsou například zdravotní důvody, nebo potřeba bydlení po rozvodu, pokud se prokáže, že by mohla být ohrožena výchova nezletilých dětí.

O přidělení bytů rozhoduje Rada města Chrudim. Žádosti posuzuje a dále doporučuje bytová komise. Ta zasedá zpravila jednou do měsíce. Byty se pronajímají na jeden rok.

Autor: Lukáš Vaníček

6.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letní barokní scéna v Chrudimi
11

Barokní serenáty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Řidič po srážce s kamionem utrpěl četná zranění

Hlinsko - „Byla to taková morda, že kusy aut lítaly kolem,“ popisují svědci čtvrteční srážku osobního auta s kamionem, ke které došlo krátce před půl sedmou ráno na silnici mezi Hlinskem a Chlumem. Těžce zraněného řidiče odvezla sanitka do nemocnice.

Automatika zalarmovala hasiče a poté vypustila pěnu

Třemošnice - Profesionální hasiče ze Seče a dobrovolné z Třemošnice, Prachovic a Seče vyburcoval ve středu ve 21.18 poplach. Mělo hořet v dílně podniku ve Skoranově. I když vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o veliký požár, nakonec se vůbec nehasilo.

Hokejistům se přiblížil boj o dobu ledovou

Chrudim – Strojník zimního stadiónu v Chrudimi Petr Kulhánek ve vodním mlžném oparu stříká na betonovou plochu jednu vrstvu vody za druhou. Připravuje tak základní ledovou vrstvu pro nástup rolby, která se už po zbytek sezóny v hale bude o kvalitu ledu v Chrudimi starat.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení