VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Hlinska plánuje v příštím roce vytvořit osm sociálních bytů

Chrudimsko – Hlinsko vlastní 327 bytů, o než je velký zájem. Novým žadatelům je proto pronajímá podle směrnice „Zásady pro přidělování bytů ve vlastnictví města Hlinska do nájmu občanům".

6.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Kočí

Podle ní musí zájemci podat žádost o přidělení bytu na předepsaném formuláři. K žádosti je také třeba doložit například potvrzení o bezdlužnosti vůči městu Hlinsku (případně obci, ve které má žadatel trvalé bydliště) a doklad o příjmu.

Z podaných žádostí je vytvořen pořadník, ve kterém jsou zájemci seřazeni podle bodů. Například trvalé bydliště v Hlinsku přinese žadateli hned deset bodů a doložení pracovního poměru pět. Za každé pololetí od nevyřízené žádosti nebo nezaopatřené dítě lze získat jeden bod.

POŘADNÍK A PRAVIDLA

Naopak pokud byl sám zájemce nebo osoba s ním žijící ve společné domácnosti v posledních dvou letech potrestán soudem či přestupkovou komisí, body se odečítají – za přestupek se strhávají tři body, za trestný čin osm. Neplacení nájemného v minulosti odebere bodů rovnou deset.

Aby bylo přidělování bytů spravedlivější, vedení Hlinska nyní pracuje na projektu, který by měl zajistit bydlení i pro sociálně slabší žadatele. V příštím roce by tak mohlo v Hlinsku vzniknout osm sociálních bytů.

Skuteč v současné době vlastní na 180 bytů, které pronajímá. Podle starosty Pavla Bezděka jsou nyní až na jeden obsazené. Pokud se nějaký uvolní, bytová komise vypíše výběrové řízení na nového nájemníka.

PRÁZDNÝ JEN NA CHVÍLI

„Většinou se vypisuje hned, jak nájemci končí smlouva nebo požádá o její ukončení, aby se vybral nový obyvatel a byt nezůstával dlouho opuštěný. Nebo byl prázdný jen na nejnutnější dobu například pro plánované úpravy," říká skutečský starosta.

Zájem o byty přitom podle Pavla Bezděka je poměrně velký. Počty žádostí se liší podle velikost nabízeného bytu, ale v průměru se na každý sejde okolo pěti až šesti žádostí.
Městu Chrudim patří v současné době 459 bytů, mezi než patří klasické nájemní bytové jednotky i byty v domovech s pečovatelskou službou.

Zájemce o přidělení bytu musí podat písemnou žádost a splnit předepsané podmínky. Jedním z kritérií jsou například zdravotní důvody, nebo potřeba bydlení po rozvodu, pokud se prokáže, že by mohla být ohrožena výchova nezletilých dětí.

O přidělení bytů rozhoduje Rada města Chrudim. Žádosti posuzuje a dále doporučuje bytová komise. Ta zasedá zpravila jednou do měsíce. Byty se pronajímají na jeden rok.

Autor: Lukáš Vaníček

6.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies