VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Revoluce očima Moučky a Laciny

Chrudimsko - Jak si vybavují listopad 1989 představitel KSČM Jaroslav Moučka a veterinární lékař Jiří Lacina? Podívejte se na video!

18.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Evžen Báchor

Komunista Jaroslav Moučka klíči necinkal

Již v listopadu 1989 jsem byl komunistou a rozhodně jsem nepatřil mezi ty, kteří v ulicích cinkali klíči. Z tehdejších událostí jsem neměl dobrý pocit a předpokládal jsem, že změny nepovedou k lepšímu. Nyní působím jako chrudimský i krajský zastupitel a současný stav země hodnotím skutečně spíš negativně. Stejně jako poslední nesmyslné návrhy na zákaz Komunistické strany Čech a Moravy.

Veterinární lékař Jiří Lacina vzpomíná na listopad 1989

V listopadu 1989 jsem pracoval jako veterinář při okresní zemědělské správě. V listopadových dnech jsem byl jedním z těch, kteří přišli na náměstí, vystoupili na chrudimskou kašnu a promlouvali ke shromážděným lidem. V té době jsem se také stal mluvčím chrudimského Občanského fóra, později jsem byl dva roky poslancem někdejšího Federálního shromáždění. Události z podzimu 1989 mi vrátily naději na nový život a na to, že budu žít opět ve svobodné zemi.

18.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Největší zájem je o adopci veverek.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení