VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volejník: Těší mne, že lidé u nás pracují rádi

Chrudim – Hostem čtvrtečního hodinového on–line rozhovoru byl ředitel Hamzovy léčebny pro děti a dospělé v Luži Václav Volejník.

10.6.2011
SDÍLEJ:

On-line rozhovor s ředitelem Hamzovy léčebny Václavem Volejníkem.Foto: DENÍK/Romana Netolická

Dobrý den, pane řediteli. Chtěla bych se zeptat, zda mohu přijet do léčebny jako rekreantka. Procedury bych si zaplatila. Prostě bych u vás chtěla strávit týden nebo alespoň prodloužený víkend. Díky. (Jana)
Dobrý den. Ano, samozřejmě, je je možné do léčebny přijet jako tzv. samoplátce. Ale vzhledem k naší vysoké specializaci jsou náklady na hrazení celého dne s cenou hotelu, stravy a léčebných procedur alespoň v základním rozpisu dost vysoké. Jeden den stojí 1300,00 Kč. Jako dovolená to rozhodně není nejlepší cesta. Bližší najdete na našich webových stránkách.

Zdravím šéfa léčebny! A moc děkuji za krásně strávené týdny u Vás. Pomohli jste mi. (Bohouš)

Děkuji za pozdrav, dobrý den i Vám. Jsem rád, že jsme Vám uměli pomoci. Jen bych dodal, že k tomu je potřeba také vlastní aktivita, kterou jste do léčby nepochybně vložil. Rád vyřídím celému týmu v léčebně Vaše poděkování.

Dobrý den přeji. Gratuluji ke krásnému parku. Ta údržba ale musí stát hodně peněz,. Máte nějaké mecenáše nebo financujete arboretum ze svého? (Helča)

Dobrý den. Máte pravdu, že údržba parku je velmi náročná věc. Samozřejmě, že tyto náklady nelze hradit z prostředků zdravotního pojištění. Zde můžeme použít jen určenou malou část plynoucí z prostředků údržby celé léčebny. Ale dostávali jsme doposud i určité prostředky z životního fondu Pardubického kraje, protože Hamzovo arboretum je součástí krás nejen Luže, ale celého Pardubicka. Dále se snažíme využívat některé grantové prostředky určené na rozvoj životního prostředí. Velkou část peněz dáváme ale i z naší jiné, nezdravotnické činnosti, která se v léčebně provádí. Děkuji.

Sympatizujete se současným ministrem Hegrem? (Bezdíček)

Dobrý den. Ano sympatizuji s panem ministrem. Jednak se známe dlouhé roky ještě ze studií a potom z Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Také jsem ho poznal i ve funkci ředitele FN. Je to odborník s rozsáhlými znalostmi a také zkušenostmi. Ale hlavně, je to čestný a pevný člověk, který s rozumem hledá východiska v situaci státu a jeho ekonomiky v současné době.

Dobrý den, zajímalo by mne, zda žijí potomci Františka Hamzy a jestli udržují s léčebnou nějaký kontakt. (Františka K.)

Dobrý den. Ano žijí ještě vnuk Jan a jedna vnučka Jitka. Udržují s léčebnou již řadu let velmi dobré a krásné vztahy, která nás velmi těší. Pan Jan Hamza je dokonce předsedou nadačního sdružení ve prospěch léčebny, které se jmenuje Děti z Košumberka. Další vnuk, tedy třetí potom žije v Zurichu.

Co je nejtěžší v kariéře ředitele léčebny? A - naopak, co potěší?

Dobrý den. Myslím, že nejtěžší je hledat optimální cestu v práci, která je určena více než pěti stům pacientům a a ještě vyššímu počtu zaměstnanců. Ne vždy lze vyřešit vše. Někdy musí ředitel myslet na zájem většiny, na budoucnost. Ne vždy je pochopen, protože každý máme jinou míru informací. Ale těší mne to, že léčebna je stále plná pacientů, kteří až na výjimky jsou spokojeni a líbí se jim u nás. Pobyt v léčebně není jen cvičení svalů a uvolňování kloubů. Do naší léčby patří rozvoj těla i duše. Náš a park a arboretum k tomu mají také přispět. Těší mne, že pracovníci léčebny dělají svou práci rádi. Děkuji jim za to.

Na Seči prý příští týden pořádá léčebna nějaký kongres. Kde jste k tomu přišli? (Bedřich V)
Dobrý den. Konference na Seči se jmenuje VII.setkání spinálních jednotek. Pořádáme jí jako léčebné zařízení, ve kterém se léčí i pacienti po poranění míchy. Hlavním pořadatelem je odborná Společnost pro míšní postižení. Bude přítomno více než 150 účastníků a přednášky zajišťují přední odborníci v této oblasti z celé České republiky.

Na té sečské konferenci budou přednášet i doktoři z Košumberku? To by pro vás jistě byla čest patřit mezi přední odborníky v republice. (Anci)
Dobrý den. Ano,na Seči bude přednášet též řada našich odborníků z celého týmu. Je to pro léčebnu velká čest, že tuto konferenci můžeme organizovat. Jistě prospěje i naší práci v léčebně. Děkuji za Vaše ocenění.

Líbilo by se mi v parku léčebny letní kino. Neuvažujete o tom?
Dobrý den. Letní kino bylo řadu let v provozu v Luži, přímo pod kostelem, kousek od léčebny. ale nevím, zda bude i letos. V léčebně se také kdysi promítalo. Ale podmínky organizace autorů -OSA- jsou tak náročné, že z finančních důvodů to není možné. Všichni pacienti mají v pokojích alespoň TV přístroje.

Dobrý den, máte můj obdiv za vše co děláte pro ostatní. Vážím si Vás pane doktore a ze srdce Vám přeji jen to nejlepší v životě, pevné zdraví a spokojenost. Mějte se dobře. (Eva)
Velmi děkuji za povzbuzení. Snažím se vždy dělat především to, co je ve prospěch pacientů a také samozřejmě pracovníků léčebny. Snad se to daří. Ne vždy člověk udělá vše, jak by chtěl.

Dobrý den, myslím, že mám citlivý přístup k problémům zdravotně handicapovaných lidí a ráda bych jim nějakým způsobem pomáhala. Nebyla by nějaká možnost ve vašem zařízení? Mám středoškolské vzdělání. (Nezaměstnaná)

Podmínky pro práci ve zdravotnickém zařízení jsou poměrně přísně stanoveny zákonem. Nevím, jaký typ středního vzdělání máte, nemohu tedy přesně odpovědět. Ale jistě by to stálo za to zavolat na naše personální oddělení 469 648 103.

Co mohu udělat pro to, abych se dostal jako pacient k vám? Jsem po mozkové mrtvici.

Dobrý den. Jistě chodíte k neurologovi, máte praktického lékaře. Existuje tzv. Poukaz na ošetření/vyšetření K VZP-06/1999. Jde o postup návrhu do odborné léčebny, ne do lázeňské léčebny. Bližší najdete i na webových stránkách léčebny www.hamzova-lecebna.cz.

10.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies