VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výběr nového ředitele školy narazil v Hlinsku na odpor

Hlinsko - Jde o zhrzené ředitelské ambice některých hlineckých pedagogů nebo se jedná o oprávněné obavy o osud tamější ZŠ Ležáků? Takovou otázku si zřejmě položí každý, jemuž se dostane do rukou otevřený dopis „pedagogů ZŠ, zástupců rodičů a hlinecké veřejnosti", jenž nedávno přistál v poště některých hlineckých zastupitelů.

30.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Autoři textu v listu zpochybňují hlavně průběh výběrového řízení, na jehož základě stane v čele ZŠ Tomáš Louda. Funkce se tak chopí po odchodu bývalé ředitelky Milady Konečné „muž zvenčí". „Není nám jasné, proč rada města na základě doporučení výběrové komise vybrala kandidáta, který se s problematikou naší školy musí teprve seznamovat," uvádí se v dopise.

Kantorů ubylo

Podle pisatelů je na místě otázka, „co bylo skutečným záměrem této volby." Na to si pak pisatelé sami odpovídají, když vyjadřují obavu, že „vedení města Hlinsko chce pouze připravit ZŠ Ležáků pro sloučení či splynutí se ZŠ Smetanova."

V celostránkovém dopise jsou vyjádřeny i některé další pochybnosti o správnosti postupu výběrové komise. Pokud by údajně škola sáhla po řediteli do vlastních řad, nemuselo prý například dojít k propuštění hned dvou pedagogů.

Zbytečný strašák?

Starostka města Magda Křivanová nebere dopis na lehkou váhu, i když, jak říká, list k ní osobně nedorazil a dostala se k němu teprve zprostředkovaně. „Počítám s tím, že dopis a všechna v něm uvedená tvrzení prodiskutujeme na řádné schůzi zastupitelstva, která připadne na středu 25. září," uvedla Magda Křivanová. „Už teď ale mohu jednoznačně prohlásit, že obavy ze slučování hlineckých základních škol nejsou na místě. Takový nápad tu nikdy nezazněl," ujišťuje starostka.

Autor: Marek Nečina

30.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení