VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výběr nového ředitele školy narazil v Hlinsku na odpor

Hlinsko - Jde o zhrzené ředitelské ambice některých hlineckých pedagogů nebo se jedná o oprávněné obavy o osud tamější ZŠ Ležáků? Takovou otázku si zřejmě položí každý, jemuž se dostane do rukou otevřený dopis „pedagogů ZŠ, zástupců rodičů a hlinecké veřejnosti", jenž nedávno přistál v poště některých hlineckých zastupitelů.

30.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Autoři textu v listu zpochybňují hlavně průběh výběrového řízení, na jehož základě stane v čele ZŠ Tomáš Louda. Funkce se tak chopí po odchodu bývalé ředitelky Milady Konečné „muž zvenčí". „Není nám jasné, proč rada města na základě doporučení výběrové komise vybrala kandidáta, který se s problematikou naší školy musí teprve seznamovat," uvádí se v dopise.

Kantorů ubylo

Podle pisatelů je na místě otázka, „co bylo skutečným záměrem této volby." Na to si pak pisatelé sami odpovídají, když vyjadřují obavu, že „vedení města Hlinsko chce pouze připravit ZŠ Ležáků pro sloučení či splynutí se ZŠ Smetanova."

V celostránkovém dopise jsou vyjádřeny i některé další pochybnosti o správnosti postupu výběrové komise. Pokud by údajně škola sáhla po řediteli do vlastních řad, nemuselo prý například dojít k propuštění hned dvou pedagogů.

Zbytečný strašák?

Starostka města Magda Křivanová nebere dopis na lehkou váhu, i když, jak říká, list k ní osobně nedorazil a dostala se k němu teprve zprostředkovaně. „Počítám s tím, že dopis a všechna v něm uvedená tvrzení prodiskutujeme na řádné schůzi zastupitelstva, která připadne na středu 25. září," uvedla Magda Křivanová. „Už teď ale mohu jednoznačně prohlásit, že obavy ze slučování hlineckých základních škol nejsou na místě. Takový nápad tu nikdy nezazněl," ujišťuje starostka.

Autor: Marek Nečina

30.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies