VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výšku domů na Skřivánku posoudí zastupitelé

Chrudim – “Dopravní napojení a inženýrské sítě je důležitější problém,“ uvádí Jan Čechlovský.

19.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Kde se vám v Chrudimi nejlépe bydlí? Které lokality jsou nejlepší, které naopak mají co zlepšovat? Chybí vám něco ve vašem sídlišti? Jak je to s dopravní obslužností, službami nebo parkováním?

DISKUTUJTE V DISKUZI POD ČLÁNKEM!

Rada města Chrudim doporučuje zastupitelstvu ke schválení v rámci několika návrhů na změnu územního plánu mimo jiné i změnu funkčního využití území v lokalitě Skřivánek.

Na základě této úpravy by bylo v lokalitě možné v budoucnu vystavět až čtyřpodlažní domy s jedním dalším ustoupeným podlažím.
Část nynějších obyvatel Skřivánku přitom výstavbu několikapodlažních objektů odmítá.

„Zdůrazňuji ale, že konečné slovo budou mít v uvedené věci až naši zastupitelé,“ předeslal v odpovědi na uvedenou námitku chrudimský starosta Jan Čechlovský.

„Rada města o tom diskutovala, nicméně očekávám, že největší diskuze se opravdu strhne právě na jednání zastupitelstva, kam také skutečně patří. Tam by se ostatně mělo debatovat nejen o výškovém uspořádání zástavby, ale především o dopravním napojení celé lokality nebo o kapacitě tamějších inženýrských sítí. To totiž považujeme za zásadnější a důležitější problém,“ dodal Čechlovský.

Podle starosty si radnice uvědomuje, že mnoho dalších vhodných a zároveň dostatečně atraktivních lokalit pro budování obytných domů již kromě Skřivánku město nemůže nabídnout. Přičemž poptávka po novém bydlení je stále značná.

Jen rodinné domy

V první etapě se ale na Skřivánku uvažuje pouze o budování rodinných domů. „Již v červnu roku 2008, kdy se uzavíralo výběrové řízení, však existovala studie, která uváděla, že tady nebudou pouze rodinné domy,“ doplňuje starostova slova chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

Chrudimský Skřivánek patří k nejstarším, a jak se obyvatelé města shodují, k nejkrásnějším obytným zónám v Chrudimi. Poklidné sídliště plné zeleně je pro svou osobitost velmi vyhledávané zájemci o bydlení.

Ceny bytů se i přes všeobecný pokles právě zde řadí k nejvyšším ve městě.

Autor: Marek Nečina

19.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies