VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Weboví experti si převzali certifikáty

Proseč – V Ergotepu Proseč byl ukončen vzdělávací kurz pro mládež Webovým expertem za 1 rok. Jako projekt společenské odpovědnosti byl bezplatný a určen především žákům prosečské školy.

6.7.2011
SDÍLEJ:

Internet. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Ergotep, družstvo invalidů v Proseči, je nejen úspěšným zaměstnavatelem zdravotně postižených. V posledních letech vytváří projekty společenské odpovědnosti ve prospěch města Proseč. Příkladem je vybudování dětského hřiště na farní zahradě. V minulých dnech byl ukončen další z projektů, tentokrát vzdělávací.

V říjnu 2010 vyzval Ergotep žáky prosečské školy k účasti na kurzu Webovým expertem za 1 rok. Mezi 35 přihlášenými byli nakonec i junioři ze středních škol a několik dospělých! Kurz probíhal každý týden, učebnou se stalo Centrum administrativních služeb Ergotepu. Kromě učebny, tepla a světla poskytl Ergotep účastníkům kurzu zdarma také zkušené lektory.

A čemu webové experty učili, to prozradil projektový manažer kurzu Marek Lustyk, vedoucí IT střediska Ergotepu: „Potvrdilo se, že věk při získávání znalosti práce s počítači nehraje velkou roli. I velice mladí účastníci předváděli skvělou práci a rozvíjeli svoji fantazii při tvorbě zvolených webových projektů. Postupně si osvojili seznámení s redakčním systémem Joomla, zakoupení a umístění domény na vlastní hosting, zálohování aplikace Joomla, zálohování databáze pomocí PhpMyAdmin či použití HTML kódu v kombinaci s kaskádovými styly (CSS).“

Pohlednice i stránky rybářů

Při závěrečném „galavečeru“ ve společenské místnosti Ergotepu byly představeny nejzajímavější projekty. A prezentaci provázel potlesk. Bylo na co se dívat. Například Ondřej Laška pracuje na projektu stránek obce Kutřín, Míla Schmied z Pasek umístil na svůj web informace o studentském muzikálu. Zajímavou formou přibližuje Jakub Lustyk americkou historii. Velice poutavý web vytvořila paní učitelka Šebková, jedna z dospělých účastníků kurzu. Ve svém projektu představuje historické pohlednice České Třebové. Jedna z účastnic, žákyně Dagmar Brunclíková z Proseče už se může pochlubit i komerčním úspěchem. Její webové stránky www.rybariskutec.cz zaujal skutečské rybáře natolik, že pověřili Dášu pokračováním v práci na webu a budou ho využívat jako svoje oficiální stránky.

K významu kurzu a k projektům se vyjádřil také ředitel ekonomiky a personalistiky Ergotepu Jiří Herynek: „Cílem bylo nejen naučit účastníky moderním webovým stylům, ale hlavně připravit rozvoj spolupráce Ergotepu s těmito začínajícími odborníky. Nastartovat je, ukázat jim cestu k možnostem výdělku či k budoucí účasti v projektech Ergotepu. Mohou již nyní i během svých studií dostávat své zakázky a vydělávat si potřebné finance. Klademe velký důraz i na vzdělávání svých pracovníků – pro budoucí projekty je to nezbytné. Připravujeme vybudování Národního vzdělávacího institutu pro sociální podnikání. A weboví experti budou mít náskok. Udělali nám dosaženými výsledky radost. Lví podíl na tom má celé naše IT středisko v čele s Markem Lustykem. Patří jim za lektorský výkon velké poděkování.“

Pro všechny účastníky slavnostního večera bylo připraveno sladké pohoštění a poté nastala chvíle, kdy převzali osvědčení o absolvování kurzu a dvanáct nejlepších obdrželo certifikát „Webový expert“. Předávacího ceremoniálu se osobně zúčastnil starosta Proseče Jan Macháček. „Město vítá takovéto projekty, zejména když se týkají využití volného času mládeže a zároveň vzdělávání. Spolupráce města s Ergotepem bude letos pokračovat v dalším společném projektu,“ poznamenal starosta, sám velký milovník počítačů a expert v mnoha IT činnostech.

Na závěr ještě obdrželi weboví experti od Ergotepu dárkové tašky, převlékli se do pamětních triček a pořídili společné foto. Domů odcházeli s nadšením pro další webové projekty. S projekty se mohou čtenáři seznámit na www.vebovyexpert.cz.

6.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Muž bývalé přítelkyni potají vybral z účtu 86 tisíc

Hobití dýmka dorazila do Proseče

Dýmka Bilba Pytlíka dorazila do Proseče

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař. 

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení