VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Weboví experti si převzali certifikáty

Proseč – V Ergotepu Proseč byl ukončen vzdělávací kurz pro mládež Webovým expertem za 1 rok. Jako projekt společenské odpovědnosti byl bezplatný a určen především žákům prosečské školy.

6.7.2011
SDÍLEJ:

Internet. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Ergotep, družstvo invalidů v Proseči, je nejen úspěšným zaměstnavatelem zdravotně postižených. V posledních letech vytváří projekty společenské odpovědnosti ve prospěch města Proseč. Příkladem je vybudování dětského hřiště na farní zahradě. V minulých dnech byl ukončen další z projektů, tentokrát vzdělávací.

V říjnu 2010 vyzval Ergotep žáky prosečské školy k účasti na kurzu Webovým expertem za 1 rok. Mezi 35 přihlášenými byli nakonec i junioři ze středních škol a několik dospělých! Kurz probíhal každý týden, učebnou se stalo Centrum administrativních služeb Ergotepu. Kromě učebny, tepla a světla poskytl Ergotep účastníkům kurzu zdarma také zkušené lektory.

A čemu webové experty učili, to prozradil projektový manažer kurzu Marek Lustyk, vedoucí IT střediska Ergotepu: „Potvrdilo se, že věk při získávání znalosti práce s počítači nehraje velkou roli. I velice mladí účastníci předváděli skvělou práci a rozvíjeli svoji fantazii při tvorbě zvolených webových projektů. Postupně si osvojili seznámení s redakčním systémem Joomla, zakoupení a umístění domény na vlastní hosting, zálohování aplikace Joomla, zálohování databáze pomocí PhpMyAdmin či použití HTML kódu v kombinaci s kaskádovými styly (CSS).“

Pohlednice i stránky rybářů

Při závěrečném „galavečeru“ ve společenské místnosti Ergotepu byly představeny nejzajímavější projekty. A prezentaci provázel potlesk. Bylo na co se dívat. Například Ondřej Laška pracuje na projektu stránek obce Kutřín, Míla Schmied z Pasek umístil na svůj web informace o studentském muzikálu. Zajímavou formou přibližuje Jakub Lustyk americkou historii. Velice poutavý web vytvořila paní učitelka Šebková, jedna z dospělých účastníků kurzu. Ve svém projektu představuje historické pohlednice České Třebové. Jedna z účastnic, žákyně Dagmar Brunclíková z Proseče už se může pochlubit i komerčním úspěchem. Její webové stránky www.rybariskutec.cz zaujal skutečské rybáře natolik, že pověřili Dášu pokračováním v práci na webu a budou ho využívat jako svoje oficiální stránky.

K významu kurzu a k projektům se vyjádřil také ředitel ekonomiky a personalistiky Ergotepu Jiří Herynek: „Cílem bylo nejen naučit účastníky moderním webovým stylům, ale hlavně připravit rozvoj spolupráce Ergotepu s těmito začínajícími odborníky. Nastartovat je, ukázat jim cestu k možnostem výdělku či k budoucí účasti v projektech Ergotepu. Mohou již nyní i během svých studií dostávat své zakázky a vydělávat si potřebné finance. Klademe velký důraz i na vzdělávání svých pracovníků – pro budoucí projekty je to nezbytné. Připravujeme vybudování Národního vzdělávacího institutu pro sociální podnikání. A weboví experti budou mít náskok. Udělali nám dosaženými výsledky radost. Lví podíl na tom má celé naše IT středisko v čele s Markem Lustykem. Patří jim za lektorský výkon velké poděkování.“

Pro všechny účastníky slavnostního večera bylo připraveno sladké pohoštění a poté nastala chvíle, kdy převzali osvědčení o absolvování kurzu a dvanáct nejlepších obdrželo certifikát „Webový expert“. Předávacího ceremoniálu se osobně zúčastnil starosta Proseče Jan Macháček. „Město vítá takovéto projekty, zejména když se týkají využití volného času mládeže a zároveň vzdělávání. Spolupráce města s Ergotepem bude letos pokračovat v dalším společném projektu,“ poznamenal starosta, sám velký milovník počítačů a expert v mnoha IT činnostech.

Na závěr ještě obdrželi weboví experti od Ergotepu dárkové tašky, převlékli se do pamětních triček a pořídili společné foto. Domů odcházeli s nadšením pro další webové projekty. S projekty se mohou čtenáři seznámit na www.vebovyexpert.cz.

6.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Marioneta malé tanečnice.
2

Muzeum chystá výstavu věnovanou jediné loutce

Hasiči varují: Dejte pozor na nevyčištěný komín

Chrudimsko – Topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, nicméně chladné počasí už nyní vedlo řadu domácností, aby si alespoň na noc přitopilo.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Chrudim - Sobotním soupeřem chrudimského týmu byl šestý celek ČFL - SK Benešov. Utkání začali domácí ofenzívně a vypracovali si několik příležitostí.

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení