VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

25.5.2017
SDÍLEJ:

Taktické cvičení hasičů v Mateřské škole U StadionuFoto: Deník / Vaníček Lukáš

Dítka seřazená na trávníku před školkou zvědavě očekávajíí, co se bude dít. Spontánně začínají skandovat: „Hasiči! Hasiči!"

Jenže ouha, čtyři děti a učitelka chybějí! Zůstaly v zakouřeném prostoru a je třeba je zachránit. Tak vypadá scénář taktického cvičení hasičů, který se odehrál ve čtvrtek v Chrudimi.

MASKY NASADIT

Hasiči natahují hadice a proudy vody likvidují fiktivní plameny, mezi tím už skupina s nasazenými dýchacími maskami prohledává učebny a pátrá po ztracených dětech. Brzy je naleznou, jak se krčí v koutku umýváren i s učitelkou.

Skrz kouř (byť pouze simulovaný) však projít nemohu a musejí si obléknout takzvané vyváděcí masky. Jenže nasadit ji vyděšenému dítěti není jen tak. Oranžová kukla z níž syčí přívod vzduchu nevzbuzuje moc důvěry. Ostatně i proto se toto cvičení také koná.

Hasič odepíná svůj dýchací přístroj, aby mu bylo vidět do obličeje, usmívá se, dítka uklidňuje a přitom vysvětluje, jak vyváděcí maska funguje a že se není třeba vůbec ničeho bát.

TO BYLA NÁDHERA!

Během chvilku už se děti osmělují a v maskách, přikryté dekou kvůli tepelnému komfortu, odcházejí v doprovodu hasičů ven do bezpečí. Učitelka se však nadýchala kouře a po svých neodejde. Hasiči ji proto snášejí na nosítkách. Když ji venku odpoutají, okamžitě ji obklopí houf dětí nadšených a vděčných, že milovaná kantorka přežila bez úhony.

Pořádnou podívanou je pro dítka i balení hadic a úklid vybavení po zásahu zpátky do aut, čemuž zvědavě přihlížejí. „To byla krása!" vzdechne na odchodu do třídy jeden hošík.

Autor: Lukáš Vaníček

25.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies