VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zakázka asi vzbudila obavy

Chrudim - Zdejší místostarosta Roman Málek hovoří o celkové úspoře šesti milionů korun v interiérech muzea

25.5.2011 26
SDÍLEJ:

NA DOKONČENÍ Muzea barokních soch se výrazně podílí i Jiří Kadeřávek. Foto: Vizualizace: archív MěÚ Chrudim

Všechny čtyři dílčí zakázky na pořízení a vybavení interiéru chrudimského Muzea barokních soch jsou uzavřeny.

Veřejně se ale soutěžilo jen o tři z nich, do soutěže o „dodávku mobiliáře, nátěrů, maleb a grafiky“ se totiž vůbec nikdo napoprvé nepřihlásil. Podle chrudimského místostarosty Romana Málka asi proto, že autor projektu architekt Roman Brychta vymyslel v interiéru technologicky složité věci. „Je tam například skříň, která má mít určitou tmavost černé barvy. Pro dosažení požadovaného odstínu je třeba zhotovit sedm či osm vrstev. Náročná bude i práce se sklem,“ uvedl Málek.

Radnice proto později oslovila vytipovanou firmu Defio z Pardubic a doufala, že tato společnost přijde s nižší než projektovanou cenou. To se podle Málka podařilo. „Zakázka přijde na zhruba 1,8 milionu korun, projektantská cena činila asi 2,5 milionu,“ pochvaluje si místostarosta. Na všech interiérových zakázkách se podle něj ušetří celkem šest milionů korun.

Kromě dokončování vnitřních prostor se teď pracuje i v předpolí kostela, kde měl být dle vize architekta umístěn rovněž mohutný poutač ve tvaru šikmo seříznutého válce. Ten ale kvůli vysoké ceně nakonec zhotoven nebude.

Autor: Marek Nečina

25.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:
Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Muž marně hledal svého otce

Slatiňany – Obyvatelka Slatiňan se obrátila na chrudimskou městkou policii s tím, že za ní přišel cizí muž hledající svého otce. Měl bydlet ve Slatiňanech, ale dotyčný už nevěděl kde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies