VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žákovský parlament v projektu S.O.S.

Chrast - Zástupci žákovského parlamentu při ZŠ Chrast se prezentovali i v Poslanecké sněmovně.

30.3.2012
SDÍLEJ:

Žákovský parlament v projektu S.O.S.Foto: Archiv školy

V roce 2011 se místní základní škola zapojila do projektu Žákovské parlamenty S.O.S., který realizuje tým Centra pro demokratické učení (CEDU) v Praze. Odborné konzultace poskytují lektoři z GEMINI o. s. a britské organizace Involver UK.

V rámci projektu jsme jedinou zapojenou školou v Pardubickém kraji a spolupracujeme s dalšími šesti školami. Žáci a učitelé, kteří parlament vedou, se zúčastňují výjezdních seminářů.

Zvolení zástupci tříd se na podzim zúčastnili pod vedením lektorů CEDU čtyřdenního prožitkového kurzu v Nesměři.

V listopadu proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny v Praze setkání třinácti žákovských parlamentů z celé republiky. Naši školu v jednom ze sálů malostranského paláce reprezentovali tři žáci. Ti parlamenťákům z jiných škol představili naši činnost. Prezentaci zvládli na výbornou a za svůj výkon získali ocenění a zápisník člena žákovského parlamentu. Po skončení prezentací proběhla živá diskuse. Náročný, leč příjemný den zakončili prohlídkou Poslanecké sněmovny a obědem v Malostranské besedě.

Školní parlament se zabývá nejrůznějšími podněty žáků školy. V poslední době jsme mimo jiné řešili organizaci jarmarků a téma akademie. Podařilo se nám získat přístřešky na kola a skříňky do šaten na cyklistické přilby.

Den před pololetním vysvědčením jsme uspořádali pro spolužáky sportovní turnaj v přehazované a plánujeme i další akce.

Žákovský parlament v projektu S.O.S.

Za ZŠ Chrast
Mgr. Ivana Celnarová

Autor: Redakce

30.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení