VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žena málem naletěla na neexistující práci

Chrudimsko - Na redakci Chrudimského deníku se obrátila žena, která si chtěla přivydělat a málem se stala obětí podvodu. Může děkovat jen své prozřetelnosti.

24.11.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: Archiv HD

Paní Petru zaujal inzerát ve znění: „Plnění obálek - jednoduchá administrativní práce na doma se smlouvou. Materiál dodán a odběr zajištěn po celé ČR. Nejde o podvod - vlastní zkušenost. Výdělek 7 000 Kč za měsíc. Zašlete sms se svojí adresou. Veškeré informace Vám pošlu zdarma poštou. Prosím netelefonujte, hovory nepřijímám.”

Zadavatelka práce Romana Marková z Hradce Králové se ozvala vzápětí po zaslání textové zprávy. „Dopis je psán na počítači a velmi hezky a odborně, takže člověk nemá pochyb. Ovšem, co mě docela zaujalo je to, že paní Marková žádá, aby jí bylo zasláno 280 korun na její účet. Vysvětluje to tím, že jsou to pouze peníze, které potřebuje, aby mi mohla poslat dokumenty, obálky a poštovní známky. Docela mě to zarazilo a pro jistotu jsem si paní zadala do vyhledávače na internetu. Zjistila jsem, že se jedná o podvodnici, která vám následně nepošle buď nic a pokud ano, tak nic z toho, co slibuje v dopise,” řekla paní Petra, která jen o vlásek nepřišla o své peníze. Necelé tři stovky nejsou mnoho, ale vzhledem k tomu, že Romana Marková už tímto způsobem „podniká” dlouho, mohla si na důvěřivosti lidí vydělat značnou sumu. „Chtěla bych informovat veřejnost, aby této dámě nenaletěli. Po zjištění, že se jedná o podvodnici, jsem se paní pokoušela dovolat, ovšem telefony nebere a ne email mi také neodpověděla,” dodala paní Petra.
Kdo povedené „podnikatelce” naletěl, přišla mu obálka s dvěma papíry. Na jednom je nabídkový list kontaktů, na druhém stojí návod, který instruuje, aby lidé inzerovali, ofotili list papíru se základními informacemi a po vyinkasování 250 korun zaslali napálenému člověku ony dva archy. „Kompletní program, dohoda a startovací materiál pro odesilatele domovních zásilek vám bude zasláno do týdne po obdržení poštovního poplatku, který činí 250 korun. V tomto poplatku jsou zahrnuty náklady na inzerci, kopírování, nákup obálek a poštovních známek. Jelikož obchodní činnost je vykonávána poštovními zásilkami, tento poplatek je opravdu nutný,” hlásá obsah dopisu.

Obrátit se na nejbližší oddělení Policie ČR je v podobných případech tím nejlepším řešením. Policie v případě podnětu začne případ šetřit a pokud bude víc podvedených lidí, tím lépe.

(lp, ron)

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení