VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ženu sedmkrát vyplavila kanalizace

Chrudim - Déle než rok děsil Chrudimačku Annu Dvořákovou každý vydatnější déšť. Kvůli nedomyšlené či v praxi nedotažené opravě dešťové kanalizace v okolí jejího domu byla za tuto dobu celkem sedmkrát vyplavena.

26.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jindra Hladík

Dům Anny Dvořákové stojí na samotném dolním konci Slovenské ulice, až při jejím vyústění do ulice Malecká. Pod zemí v okolí domu se táhne trubka nyní již nefunkční kanalizace, která měla být při rekonstrukci kanalizační sítě horní části ulice právě již v této horní části zaslepena. To se ale nestalo a kanalizační trouba byla uzavřena až na svém dolním konci právě v těsné blízkosti domu Anny Dvořákové.

Vodní zkáza

„Voda přitékající z vozovek do kanalizačního systému se za deště v tomto slepém úseku natlakovala a prorazila si cestu na povrch. Hned u domu tak několikrát vytryskl gejzír, který mi sahal až po ramena. Tryskající voda se potom obvykle rozlévala dál podél domu, podmáčela omítku a zdi a sklepním okénkem se valila také do sklepa. Sklep byl několikrát úplně zaplavený," popisuje situaci obyvatelka domu.

Příčinu opakovaných potíží potvrdil i chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček, který zastupuje město v představenstvu Vodovodů a kanalizací Chrudim. „Potrubí se uvnitř prověřovalo i za pomoci kamery a skutečně se prokázalo, že příčina je v natlakování dolní části kanalizace," řekl místostarosta. Ten také v úterý přislíbil, že k nápravě dojde v co nejbližší době.

Nervy i výdaje

Hned v úterý se pak u domu objevili pracovníci dodavatelské firmy s bagrem a pustili se do práce.

Lze tedy říci: Konec dobrý, všechno dobré? „Snad. Ale zlobí mě, že to všechno trvalo tak strašně dlouho. Možná, že nakonec pomohlo až to, že jsem si byla postěžovat na veřejné schůzi městského zastupitelstva," přemítá žena, která mezitím měla s opakovanými záplavami kromě nekonečných starostí i nemalé finanční výdaje. „Jsem sice pojištěna, ale s desetitisícovou spoluúčastí na škodě. Pojišťovna mi tedy pokaždé vyplácela jen část skutečně způsobené škody. S náhradou dalších výdajů v bezmála dvacetitisícové výši jsem uspěla až u dodavatelské firmy, která prováděla rekonstrukci kanalizace. Teď mi kvůli dalším škodám slibují mimosoudní vyrovnání i Vodovody a kanalizace Chrudim, tak jen doufám, že to nepotrvá stejně dlouho, jako řešení oné závady," netají se Anna Dvořáková se svými obavami.

Svou řeč ale žena přesto končí slovy díků. „Moc děkuji chrudimským hasičům, kteří mi opakovaně přijeli čerpat vodu z domu. Jsou to obětaví a báječní kluci," říká žena. Její dík patří i městskému zastupiteli Jaroslavu Moučkovi, který ji pomáhal s písemnou komunikací s úřady.

Autor: Marek Nečina

26.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení