VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zkrotí psy vyhláška? Jak kde

Chrudimsko - Bez vodítka a postihu strážníků mohou lidé své svěřence nově venčit v hlineckém lesoparku Na Drachtinách.

21.2.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Attila Racek

Zastaví městská nebo obecní vyhláška volné pobíhání psů? Vymezí místa, na kterých můžeme svého miláčka osvobodit od vodítka? V některých městech se touto problematikou zaobírají, například v úterý o ní jednalo zastupitelstvo Hlinska.

Vyhláška je doplněna o jedno místo, kam mohou chodit pejskaři bez obav, že je budou kárat městští strážníci. „Je to v lokalitě Na Drachtinách. Lesopark je už od nepaměti využíván k venčení psů, ale nikdy nebylo toto místo zaneseno do vyhlášky. Takže jsme to napravili," řekla starostka města Magda Křivanová. Volné pobíhání psů ale neznamená, že by lidé neměli po svých svěřencích uklízet exkrementy, měla by to být pro každého samozřejmost.

Město Seč má také vyhlášku o volném pobíhání psů. „Schválena byla už v roce 2005. Co je nám ale platná, když v případě psů neznáme majitele? Pracovníci technických služeb vyráží za psy tak dvakrát týdně. Minulý pátek jsem je povolával dokonce třikrát, aby vyrazili za toulavým psem, ale častokrát se vrací s nepořízenou. Myslivci nám nepomohou, to by psi museli pobíhat po lese. A máme tak malý rozpočet, že se nám nějaký specializovaný lovec psů nevyplatí," komentuje neutěšenou situaci starosta Seče Marcel Vojtěch.

V sousedním Bojanově žádnou obecní vyhlášku o volném pobíhání psů nemají. „Jakmile místnímu chovateli pes uteče a nic neprovede, řešíme to rozumnou domluvou. A v případě psů, kteří budí hrůzu, tak majitel raději sám udělá taková opatření, aby mu ven neutekl," vysvětluje nepsaná pravidla starosta městyse Jiří Horák.

Autor: Redakce

21.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení