VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ronovská škola se modernizuje

Ronov nad Doubravou - Budova Základní školy v Ronově potřenuje modernizaci objektu i interiéru.

29.8.2010
SDÍLEJ:

Díky grantu EU mohla Základní škola v Ronově nad Doubravou zmodernizovat starou a nevyhovující počítačovou ičebnu.Foto: Pavel Kalina

V letošním roce využila škola příležitosti podat žádost o peníze z grantu Evropské unie „EU peníze školám“ na zkvalitnění výuky.

Před koncem školního roku byl projekt schválený a bylo jej možné realizovat na začátku nového školního roku.

Velkou bolestí zdejší školy byla stará nevyhovující počítačová učebna. Z milionového grantu se proto počítá s větší částkou na vybavení stávající počítačové učebny. Je to dvacet nových a pět repasovaných počítačů s novými PC stoly a interaktivní tabule. Pro dělenou výuku s možností individuálního přístupu k žákům se buduje druhá menší učebna vybavená dvanácti staršími repasovanými počítači.

S tím souvisela celková rekonstrukce učeben. Musel být proveden nový rozvod elektrické sítě, propojovacích kabelů k počítačům a podlahy. Tyto technické práce zajistil Městský úřad v Ronově nad Doubravou.

I nadále bude škola ještě po dva roky čerpat finanční prostředky z grantu EU na zkvalitnění výuky. Budou se pořizovat moderní pomůcky, učitelé budou vytvářet digitální učební materiály, které pak musí ověřovat ve vyučovacích hodinách.

„Realizace projektu přinese učitelům mnoho práce navíc, ale máme radost z toho, že škola drží krok s velkými školami a že děti nezaostávají za dětmi městskými“ uvedla ředitelka Základní školy v Ronově nad Doubravou Jitka Miřejovská.

"Další rekonstrukcí vnitřního zařízení, vymalování interiéru a tříd pastelovými barvami a závěrečným úklidem byla zakončena prázdninová etapa oprav a vylepšení školních tříd včetně počítačové techniky", uvedla na závěr ředitelka školy.

(pk, spa)

29.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení