VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ronovská škola se modernizuje

Ronov nad Doubravou - Budova Základní školy v Ronově potřenuje modernizaci objektu i interiéru.

29.8.2010
SDÍLEJ:

Díky grantu EU mohla Základní škola v Ronově nad Doubravou zmodernizovat starou a nevyhovující počítačovou ičebnu.Foto: Pavel Kalina

V letošním roce využila škola příležitosti podat žádost o peníze z grantu Evropské unie „EU peníze školám“ na zkvalitnění výuky.

Před koncem školního roku byl projekt schválený a bylo jej možné realizovat na začátku nového školního roku.

Velkou bolestí zdejší školy byla stará nevyhovující počítačová učebna. Z milionového grantu se proto počítá s větší částkou na vybavení stávající počítačové učebny. Je to dvacet nových a pět repasovaných počítačů s novými PC stoly a interaktivní tabule. Pro dělenou výuku s možností individuálního přístupu k žákům se buduje druhá menší učebna vybavená dvanácti staršími repasovanými počítači.

S tím souvisela celková rekonstrukce učeben. Musel být proveden nový rozvod elektrické sítě, propojovacích kabelů k počítačům a podlahy. Tyto technické práce zajistil Městský úřad v Ronově nad Doubravou.

I nadále bude škola ještě po dva roky čerpat finanční prostředky z grantu EU na zkvalitnění výuky. Budou se pořizovat moderní pomůcky, učitelé budou vytvářet digitální učební materiály, které pak musí ověřovat ve vyučovacích hodinách.

„Realizace projektu přinese učitelům mnoho práce navíc, ale máme radost z toho, že škola drží krok s velkými školami a že děti nezaostávají za dětmi městskými“ uvedla ředitelka Základní školy v Ronově nad Doubravou Jitka Miřejovská.

"Další rekonstrukcí vnitřního zařízení, vymalování interiéru a tříd pastelovými barvami a závěrečným úklidem byla zakončena prázdninová etapa oprav a vylepšení školních tříd včetně počítačové techniky", uvedla na závěr ředitelka školy.

(pk, spa)

29.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení