VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Napadá vás řešení situace na nechvalně známé "křižovatce smrti" u Medlešic?

CHRUDIM - Na silničním úseku Chrudim - Medlešice se poslední dobou stává čím dál více dopravních nehod, vletošním roce dokonce čtyři smrtelné. Vinu na tom má samozřejmě neukázněnost řidičů, ovšem největší problém představuje horizontální pravotočivá zatáčka a matoucí křižovatka. Ptáme se, včem vidíte největší problém právě vy a zda máte nějaký návrh, čím dopravní havárie omezit a celkovou situaci zlepšit.

7.10.2007 3
SDÍLEJ:

Srážka dvou dodávek u Medlešic měla pro jednoho z řidičů tragický konec.Foto: Karel Dvořák

Renáta Sádovská, 19 let, studentka, Chrudim

Do Pardubic jezdím autem do školy denně. Zdůvodu častých dopravních nehod by se podle mého názoru měl na křižovatce mezi Chrudimí a Medlešicemi postavit kruhový objezd. Světelná signalizace není na místě. Kruhový objezd donutí řidiče snížit rychlost na hlavní silnici a auta jedoucí zMedlešic či opačným směrem budou mít situaci snadnější.

Josef Barcal, 66 let, důchodce, Bělá

Lidé by si konečně měli zvyknout jezdit po nové silnici. Také by to samozřejmě chtělo více ohleduplnosti.

Jaroslav Douda, 65 let, důchodce, Chrudim

Každý jezdí jinak; někdo jako blázen, další jakž takž. Obzvlášť motorkáři bezpečnost ignorují. Omezení rychlosti nikdo dodržovat nebude, jsem pro častější kontroly a pro radar.

Romana Havlíková, 43 let, prodavačka, Markovice

Určitě omezit rychlost. Problém je ve velkém provozu a omezení rychlosti a hlídání úseku by určitě pomohlo.

Květa Novotná, 30 let, na mateřské dovolené, Chrudim

Rozšíření silnice, lepší označení úseku i křižovatky zvedlejších silnic, aby vás to doslova uhodilo do očí.

Pavlína Šedivá, 22 let, prodavačka, Chrudim

Rychlost, respektive nedodržování rychlosti, to je největší problém. Pomohla by lepší signalizace.

Katka Franková, 19 let, kadeřnice, Chrudim

Křižovatka sama o sobě je problém číslo 1. Navíc téměř nikdo nedodržuje rychlost. Snad semafory by situaci zlepšily.

Richard Herbst, 53 let, učitel ZUŠ, Chrudim

Nejezdit autem! To je ale nejen chrudimský, ale i celorepublikový a troufám si říct, že i celosvětový problém. Vlastně určitě. No, sice to nejde, sám mám opodál auto, ale řešení je chodit pěšky nebo koňmo. Zmiňovaný úsek problematický samozřejmě je. Ještě si ale napište, že ten, kdo vymyslel schody vedoucí Širokou ulicí je padlý na hlavu. Já učím mimo jiné estetiku a tohle nechápu.

Vladimír Koutský, 57 let, invalidní důchodce, Bylany

Moc velká zatáčka a auta jezdí rychle. Omezil bych rychlost, alespoň kapku účinnější to určitě bude a řidiči si dají pozor.

Oldřich Rak, 45 let, podnikatel, Chrudim

Měla tam zůstat mimoúrovňová silnice, jako tomu bylo předtím. Jedině tak by vše fungovalo. Možná ještě kruhák nebo alespoň semafory - jako provizorium. Všechno ostatní je přežitek. Jedna zatáčka vynáší, chybí přechodnice, a proto tolik havárek.

Ivan Hoffmann, 67 let, podnikatel, Chrudim

Právě odtamtud jedu. Vím, jak tamní situace vypadá. Už je to bohužel zvyk lidí jezdit tudy rychle. ZMedlešic na hlavní silnici bych umístil výrazné značky; změnu přednosti a omezení rychlosti. Pro ty, kteří tudy projíždí poprvé představuje úsek veliký problém.

Pavla Rožková, 25 let, na mateřské dovolené, Slatiňany

To je výborná otázka. Vidíte, takhle jsem se na to nikdy nedívala. Sama jsem se tam stala svědkem nehody. Je to tam velice nebezpečné. Podjezd by byl pravděpodobně finančně nákladný, ale jako vhodné řešení se mi rozhodně jeví optický zpomalovač. Kvůli špatně připojené vedlejší silnici a nepřehlednému značení má tento úsek ono neblahé prvenství.

Radek Poláček, 28 let, bezpečnostní pracovník, Chrudim

Zatáčka je nepochopitelně sklopená a myslím, že omezení rychlosti a semafory situaci zlepší.

Tereza Ayengbe, 27 let, sociální pracovnice, Chrudim

Hlavní nedostatek vidím vkřižovatce, která není dostatečně označená. Osobně jsem pro omezení rychlosti pomocí retardérů a pro světelnou signalizaci. Jsem ráda, že to někdo řeší. Auta tam jezdí poměrně dost rychle.

Jana Wiesnerová, 19 let, zdravotní sestra, Chrudim

Zrušit křižovatku, případně tam dát semafory. Když se sníží rychlost, nepomůže to.

Martin Čejka, 19 let, student, Chrast

Plná čára a radary jsou určitě namístě.

Filip Ament, 19 let, student, Chrudim

Dal bych tam dřevěnýho policajta!

Olga Šormová, 42 let, sekretářka, Chrudim

Právě ta horizontálně vedená zatáčka je nejproblematičtější úsek. Situace se měla řešit dříve - ještě před výstavbou silnice - na projektu. Teď už pouze kruhovým objezdem.

Anna Musílková, 54 let, invalidní důchodkyně, Stíčany

Úsek je nebezpečný kvůli nedodržování bezpečnostní vzdálenosti a rychlé jízdě. Povolená rychlost by se měla snížit.

Luděk Zajíc, 46 let, trenér, Chrudim

Omezení rychlosti na 70 km, případně na 90 km, to kdyby tam umístili trvalý radar. Což ale možná nebude finančně dostupné, takže razantně snížit rychlost.

Josef Zita, 75 let, důchodce, Chrudim

Protože je tamní silnice velice široká, řidiči se naneštěstí často chovají, jako kdyby jeli po dálnici. Předjíždějí se a nemají vsobě špetku kázně. Vždyť i moje známá tam měla nehodu. Radikální opatření do budoucna vidím vjednoznačném značení celého úseku, aby nedošlo komylu, což ale asi nebude optimální. Situaci by zcela jistě zlepšily policejní hlídky.

Alena Štěpánková, 31 let, na mateřské dovolené, Chrudim

Lidé už si zvykli jezdit tudy přehnaně rychle. Řekla bych, že kamerový systém by řadu řidičů vystrašil.

Bohumil Kučera, 37 let, soustružník, Chrudim

Nebezpečný je sice celý úsek, ale křižovatka nejvíc. Rozhodně se přimlouvám za kruhový objezd nebo semafory.

Marek Kašperan, 31 let, živnostník, Kočí

Úsek na Medlešice není jediný problém dopravního rázu v kraji, u nás vKočí také po smrti sedmileté holčičky slíbili přechod pro chodce a radary. Ještě se tak nestalo. Jako řešení pro Medlešice navrhuji snížit doporučenou rychlost na 80 km a úsek označit. Případně i křižovatku, a to oranžovými světly.

Ilona Němcová, 36 let, na rodičovské dovolené, Medlešice

Návrh jsem podala ještě předtím, než se staly ony smrtelné nehody. Nejen já, ale všichni zMedlešic se divíme, že semafory nedali hned na počátku. Ideální řešení vidím vkruhovém objezdu, ale jak říkám, nikdo zkompetentních osob nereagoval.

Kateřina Mrázková

7.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předávání ceny Šampion zdravých měst.

Chrudim se stala Šampionem Zdravých měst

Provoz ve Václavské ulici.

Václavská ulice bude pastí pro neukázněné řidiče

Lípu Na Festunku zachvátily a zničily plameny

Chrudim - Shořela košatá lípa, která rostla poblíž vstupu do objektu chrudimské restaurace Festunk. Vzrostlý strom padl za oběť plamenům ve čtvrtek, nedlouho poté, kdy kdosi zapálil troud ve spodní části jeho dutého kmene. Oheň se pak rychle rozšířil stromovými dutinami jako komínem o celé metry výš a přes zásah profesionálních a dobrovolných hasičů už nebylo lípě pomoci.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Chrudim – Vedení chrudimské radnice připravuje své mateřské školy na přijímání stále mladších dětí. Poslední větší novela školského zákona totiž postupně snižuje věkovou hranici dětí pro nárokové přijetí do spádové mateřské školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT