Když se řekne Vespa, mnohým z nás se navodí pocit léta a lehkosti bytí spolu s obrázky projíždění úzkých italských uliček. Tento ikonický stylový skútr si ale můžete dopřát i k projížďkám po naších cestách i užších silničkách. S modely s automatickou převodovkou a výkonem do 125 kubických centimetrů si navíc mohou užívat jízdu na Vespě i majitelé řidičáku na auto skupiny B.

„V nabídce webu TipCars.com si aktuálně vyberete zhruba ze čtyřiceti skútrů značky Vespa v cenách od 90 do 200 tisíc korun. Záleží tedy jen na vás, zda chcete Vespou vyjádřit svou osobnost a jakou barvu nakonec upřednostníte,“ říká Marek Knieža, ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com.

V dalším díle seriálu jsme pro vás vytipovali tři Vespy. Více se o nich dozvíte níže, prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.

Vespa Primavera 125 e5

Vespa Primavera 125 e5.Vespa Primavera 125 e5.Zdroj: se svolením Imofa

Náš první tip je na skútr Vespa Primavera 125 e5, který se prodává za 115 900 Kč. Vyroben byl v roce 2022 a najeto má 5 kilometrů, takže je ve stavu nové motorky.

Skútr má barvu modrá metalíza a benzinový motor o objemu 125 ccm s výkonem 8 kW (11 PS). Ve výbavě najdete například variátor, ABS, alu kola, denní svícení, elektrický startér, hlavní stojan, laděný výfuk, zabezpečení a imobilizér.

Vespa GTS 125 Racing Sixties

Vespa GTS 125 Racing Sixties.Vespa GTS 125 Racing Sixties.Zdroj: se svolením EuroCycles

Náš druhý tip je na skútr Vespa GTS 125 Racing Sixties, který se prodává za 145 000 Kč. Vyroben byl v roce 2022 a najeto má 445 kilometrů.

Skútr má benzinový motor o objemu 125 ccm s výkonem 10 kW (14 PS). Jde o speciální edici Racing Sixtees i s originálním kufrem v barvě a s opěrkou navíc. Tato Vespa je ve stavu nového stroje, pořízena byla v ČR a má servisní knížku.

Vespa GTS Super 300 Rosso Coraggioso

Vespa GTS Super 300 Rosso Coraggioso.Vespa GTS Super 300 Rosso Coraggioso.Zdroj: se svolením V.I.P. Dynamic cars

Náš třetí tip je na skútr Vespa GTS Super 300 Rosso Coraggioso, který se prodává za 154 900 Kč. Vyroben byl v roce 2022 a najeto má 600 kilometrů.

Skútr má červenou barvu a benzinový motor o objemu 278 ccm s výkonem 17 kW (23 PS). Ve výbavě najdete například variátor, ABS, alu kola a automatickou převodovku.

Honda PCX 125.
Skútry do 125 ccm. Zjistili jsme, jaká je jejich nabídka a ceny v bazarech

Proč je výhodné hledat auto na webu TipCars.com?

  • Výhodou je samotný systém vyhledávání, který je postaven tak, ať je co nejvíce komfortní pro každého uživatele.
  • „Sledovali jsme, co lidé na našich stránkách nejvíce zadávají a hledají, a tyto jejich nejčastější požadavky jsme jim nabídli ve zjednodušené předvolbě. Víme, že se hlavně hledá značka, model, cena do určité výše, rok výroby, motor či převodovka. Méně už dneska lidé řeší stav kilometrů, protože v tomto údaji se dříve v inzerátech dost lhalo,“ vysvětluje ředitel TipCars.com Marek Knieža.
  • Inzertní auto-moto web TipCars.com umí každému najít auto i podle dalších detailů a přání, třeba s vyhřívanými sedadly, s automatickou převodovkou nebo s tažným zařízením. Můžete si vybrat i více aut a pak je navzájem srovnávat na takzvaném „parkovišti“. A pokud zrovna nenajdete vůz podle vašich představ, založíte si na webu „hlídacího psa“, který za vás pohlídá nové inzeráty a upozorní vás na ně.
  • Podrobnější informace k mnoha modelům starších aut i jejich hodnocení odborníkem můžete najít i ve speciální rubrice Poradna TipCars, kterou najdete ZDE.
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé.
S těmito auty byste se chtěli projet. V bazarech najdete i luxusní kabriolety

TipCars.com patří do skupiny Vltava Labe Media, která vydává i regionální Deník.